Last Updated:
استعلام قیمت روز خودرو فرسوده

استعلام قیمت روز خودرو فرسوده

فرمون

جهت استعلام قیمت خودرو فرسوده با ورود به سایت رسمی طرح جایگزین خودرو فرسوده به آدرس http://khodrofarsoodeh.com/price/ و وارد نمودن اطلاعات مورد نیاز (استان، شهر، نوع خودرو، کاربری خودرو، مدل خودرو، وضعیت خودرو، شماره موبایل) در ظرف مدت 24 ساعت قیمت خودروی فرسوده شما برایتان پیامک خواهد شد. در این سامانه توصیه شده است در صورتی که تبلیغات خط موبایل شما مسدود میباشد از وارد کردن شماره آن خودداری نمائید و از خطوطی استفاده نمائید که دریافت پیامک برای آن امکان پذیر باشد.

سامانه خودرو فرسوده

علت بالاتر بودن قیمت دلالان خودروهای فرسوده از مراکز رسمی اسقاط

به نقل از سایت رسمی طرح خودرو های فرسوده آمده است:

با توجه به اینکه مالک فقط وکالت اسقاط به دلال می دهد پس هر جرم و خلافی بعد از فروش هم شامل حال مالک می شود. دلالان به راحتی از سند شما سندی دیگر می سازند و لاشه ای شبیه سازی می کنند و دردسرهای مالک پس از فروش شروع می شود.دلالان خودروهای فرسوده پس از خرید خودروی شما پروژه سندسازی خود را آغاز میکنند.

در پی شکایات مختلف مالکان فرسوده پرونده چند هزار خودرویی که به اشکال مختلف سند آنها دو قلو شده بود برای مراکز آشکار گردید. در سالهای ۸۵ تا ۸۹ آمار بالای این نوع اسقاط هر روز پای مالکان خودروهای فرسوده و مدیران بی تقصیر مراکز اسقاط را به مراجع قضائی باز کرد.این پروژه در سالهای بعد(سال ۹۴ و ۹۵) با لاشه سازی برای اسناد رونق گرفت.دلالان خودروهای فرسوده با لاشه سازی برای اسنادی که لاشه خودروی آنها مفقود گردیده شروع به ادامه راه نوعی کلاهبرداری می کنند.

یکی دیگر از دلایل قیمت بالای خرید دلالان تعویض قطعات اصلی و حتی موتور خودروی فرسوده شماست که در نهایت جرائم آن شامل حال مالک نگون بخت خواهد شد.برخی از مالکان به طمع مبلغ بسیار ناچیز وارد مسیری می شوند که متاسفانه سازمانهای مختلف قضائی،راهور و مراکز اسقاط درگیر آن خواهند شد. دلال پس از خرید مثلا یک کامیون موتور کامیون را به قیمت بالا می فروشد. بعد یک موتور که صرفا ظاهر یک موتور را دارد ،دستکوب کرده و در جای موتور اصلی قرار میدهتد.قطعات و لوازم را به طور کل جابه جا کرده و در حقیقت شبیه سازی می کنند تازه این بهترین اتفاقی است که امکان دارد بیافتد.

با توجه به اینکه مالک فقط وکالت اسقاط به دلال می دهد پس هر جرم و خلافی بعد از فروش هم شامل حال مالک می شود. دلالان به راحتی از سند شما سندی دیگر می سازند و لاشه ای شبیه سازی می کنند و دردسرهای مالک پس از فروش شروع می شود.جالب اینجا می باشد که سالهای بعد خلاف دلال مشخص می شود و مالک دیگر قادر به پیدا کردن خریدار نمی باشد.

از مالکان خودروهای فرسوده خواهشمندیم خودروهای فرسوده خود را صرفا به مراکز اسقاط مجاز تحویل داده و از فروش آنها به دلالان یا مراکز غیر معتبر جدا خود داری نمایند.

در راستای تحقق چشم انداز ۲۰ ساله و سیاست های کلی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و تحقق خدمت رسانی ,عدالت گستری, مهرورزی و تعالی مادی و معنوی در کشور عزیزمان در ظلل عنایات حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه و همکاری مردم عزیزتحت هدایت دستگاه های ذیربط با هدف برنامه ریزی راهبردی در قالب یک بسته جامع این مجموعه بنا نهاده شده است. از این رو تدوین سیاست های قابل اجرا و تبدیل آن به برنامه های منسجم, در برنامه زمانی اجرای قانون (۱۳۹۴-۱۳۸۵) نقش مهمی بر کاهش آلودگی هوا,کنترل مصرف بی رویه سوخت, صرفه جویی ارزی و غیره خواهد داشت. امید است با کمال به خداوند متعال بتوانیم خدمتگزاران خوبی برای مردم عزیزمان باشیم.

قیمت خودروهای فرسوده در بازار امروز به صورت نزولی و کاهش می باشد.اما مراکز مجاز اسقاط ،خودروهای فرسوده را به بالاترین قیمت مصوب خریداری می نمایند. مالکان عزیز میتوانند با ثبت نام در سایت مذکور نسبت به تحویل خودروی فرسوده به بالاترین قیمت مصوب به مراکز مجاز اسقاط، اقدام نمایند.

در حال حاضر اسقاط خودروهای فرسوده متوقف شده است.

عضو هیات مدیره انجمن صنفی مراکز اسقاط و بازیافت خودروی فرسوده از متوقف شدن فرایند اسقاط خودروهای فرسوده به دنبال ممنوعیت واردات خودرو خبر داد.

مصطفی جودی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: روال اسقاط و جایگزینی خودروهای فرسوده این بود که واردکنندگان خودرو با توجه به حجم موتور خودروهای وارداتی، موظف به خرید گواهی اسقاط و از رده خارج کردن تعدادی خودروی فرسوده بودند.

وی با بیان اینکه در حدود یک سال گذشته به دلیل نوسانات ایجاد شده در واردات خودرو، فرایند اسقاط خودروهای فرسوده کند شده بود، خاطرنشان کرد: بعد از اعلام تصمیم اخیر دولت مبنی بر ممنوع شدن واردات خودرو، فرایند اسقاط خودروهای فرسوده نیز به طور کامل متوقف شده است.

عضو هیات مدیره انجمن صنفی مراکز اسقاط و بازیافت خودروی فرسوده ادامه داد: در این شرایط تعداد زیادی گواهی اسقاط روی دست مراکز اسقاط خودرو مانده که خریداری ندارد.

عضو هیات مدیره انجمن صنفی مراکز اسقاط و بازیافت خودروی فرسوده خاطرنشان کرد: حدود ۲۰۰ مرکز اسقاط خودرو در کشور فعال است که ادامه وضعیت فعلی و متوقف ماندن اسقاط خودروهای فرسوده، باعث به خطر افتادن سرمایه بخش خصوصی و از بین رفتن اشتغال موجود در این مراکز خواهد شد.

به گزارش ایسنا، با مصوبه ستاد فرماندهی اقتصادی مقاومتی از ابتدای تیر ماه واردات بیش از ۱۴۰۰ قلم کالای لوکس و غیرضروری از جمله خودرو ممنوع شد.

سن جدید فرسودگی خودروهای عمومی اعلام شد (24 مهر 97)

هیات وزیران جدول سن فرسودگی خودروهای شخصی اعم از سواری، استیشن(ون) و خودروی عمومی سواری دوگانه سوز را 10 سال تعیین کرد.

به گزارش پرشین خودرو، هیات وزیران بنابر پیشنهاد سازمان های مسوول از جمله وزارت صنعت، معدن و تجارت ، سازمان حفاظت محیط زیست ، سازمان ملی استاندارد و بیمه مرکزی ایران و به استناد قانون هوای پاک همچینن، سن فرسودگی خودروهای عمومی شامل سواری تاکسی و استیشن ون و سواری کار را بر حسب بنزینی و دو گانه سوز بودن 10 سال، پایه گاز سوز 12 سال و برقی و هیبریدی و نیز تاکسی هایی که بنابر پیشنهاد وزارت کشور یا وزارت راه و شهر سازی و تایید سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان ملی استاندارد کماکان کیفیت ارایه خدمات مناسبی دارند را 15 سال تعیین کرد.

بر این اساس وانت پایه گاز سوز 15 سال و بنزینی و دو گانه سوز دیزلی 14سال تعیین شد.

همچنین بر اساس این مصوبه سن فرسودگی اتوبوس درون شهری نیز بر حسب دیزلی بودن 10 سال ، پایه گاز سوز 12 سال و ‌ اتوبوس برقی منوط به بازسازی و رعایت قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی 20 سال در نظر گرفته شده است .

با ابلاغ این مصوبه سن فرسودگی مینی بوس و میدل باس درون شهری و برون شهری دیزلی 10،‌ پایه گازسوز 12 و برقی منوط به بازسازی و رعایت قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی 20 سال مقرر شده است.

بر اساس این مصوبه سن فرسودگی اتوبوس برون شهری 15 سال و کشنده ، کامیون و کامیونت 22 سال ، موتور سیکلت بنزینی کاربراتوری 6 سال ، بنزینی انژکتوری 8 سال، برقی 12 سال و سواری دولتی 15 سال خواهد بود.