Last Updated:
۴ روش پیگیری گواهینامه رانندگی با کد ملی و استعلام صدور گواهینامه

4 روش پیگیری گواهینامه رانندگی با کد ملی و استعلام صدور گواهینامه

فرمون

گواهینامه رانندگی پس از انجام آزمون های آیین نامه و شهر برای متقاضیان صادر می شود و طی یک هفته تا یک ماه برای آنها ارسال می شود. 4 روش برای اطلاع از صدور گواهینامه رانندگی و روند آن وجود دارد که در ادامه می خوانید.

پیگیری گواهینامه رانندگی از طریق سایت پست

یکی از این روش ها مراجعه به سایت پست است در این سایت با وارد نمودن کدملی می توانید از روند ارسال آن در سایت پست مطلع شوید. برای این منظور باید به آدرس najatracking.post.ir بروید و پس از انتخاب گزینه گواهینامه، کد ملی خود را وارد کنید. سپس اعداد کنترلی را وارد نموده و بر روی جستجو بزنید. در صورتی که گواهینامه در پست نباشد با این پیام مواجه می شوید: مرسوله ای با مشخصات وارد شده تاکنون از سوی ناجا تحویل پست نگردیده است.

اما چنانچه گواهینامه صادر و در پست باشد پیامی شامل مشخصات مرسوله را دریافت می کنید.

پیگیری گواهینامه رانندگی از پست

 

در این سامانه علاوه بر گواهینامه امکان رهگیری مرسولات دیگری از جمله کارت سوخت، شناسنامه خودرو، کارت خودرو، اسناد موتورسیکلت، گواهینامه، مرسولات نظام وظیفه، ابلاغیه دیوان عدالت اداری، رهگیری سیم کارت نیز وجود دارد.

پیگیری گواهینامه رانندگی از طریق تلفن

اگر بیش از 40 روز از قبولی شما در آزمون شهر گذشته است و هنوز موفق به دریافت گواهینامه رانندگی خود نشده اید می توانید با شماره تلفن ۸۱۲۵۳۵۷۳ و ۸۱۲۵۳۵۶۱ تماس بگیرید و از این طریق صدور گواهینامه رانندگی را پیگیری کنید.

روش پیامکی پیگیری گواهینامه رانندگی

راه دیگر برای اطلاع از صدور گواهینامه رانندگی ارسال شماره ملی خود به شماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۱۰ است. پس از ارسال کد ملی پیام زیر را دریافت می کنید:

مشترک گرامی شما درخواست فعالسازی سرویس وضعیت گواهینامه با تعرفه 350 تومان را داده اید برای تایید و فعالسازی عدد 4 را ارسال کنید.

با وارد کردن این کد می توانید از روند صدور گواهینامه خود مطلع شوید.

مراجعه به پلیس+10 جهت پیگیری صدور گواهینامه رانندگی

اگر با روشهای گفته شده به نتیجه نرسیدید می توانید به صورت حضوری به پلیس+10 مراجعه و روند صدور گواهینامه رانندگی خود را جویا شوید.

پیگیری گواهینامه با فرمون

یکی دیگر از خدمات برنامه فرمون استعلام و پیگیری گواهینامه است. با نصب برنامه فرمون و پرداخت هزینه مصوب ناجا (5200 تومان) می توانید گواهینامه خود را پیگیری کنید.