محاسبه قیمت خودرو دست دوم

فاکتورهای متعددی در تعیین قیمت خودرو دست دوم به روز دخیل هستند. ولی مهم ترین فاکتور قیمت خودرو دست دوم قیمت روز خودرو صفر است. نکته تاثیرگذار بعدی در مورد محاسبه قیمت خودرو دست دوم میزان کارکرد و عمر آن است. برای مثال چنانچه قیمت روز پژو ۲۰۶ صفر ۶۰ میلیون تومان باشد قیمت ۲۰۶ سال ۹۶ بایستی ۱۰ درصد کم تر از آن باشد. علاوه براین در صورت کارکرد داشتن، همین خودرو ۱۰ درصد دیگر هم از قیمت آن کاسته می شود.

ویژگی‌های مهمی که سبب افت قیمت خودرو در محاسبه قیمت خودرو دست دوم می‌شود رنگ شدگی و تصادفات آن است. در حال حاضر آپشن‌های موجود بر روی خودرو‌ در تعیین قیمت خودرو دست دوم به روز به ویژه قیمت خودرو دست دوم به روز خارجی بسیار حائز اهمیت است.

قیمت خودرو دست دوم خارجی

خودروها خارجی بازار پر رونقی در کشور دارند ولی این روزها بواسطه قیمت بالای این خودروها و افت قیمت خودرو دست دوم خارجی نسبت به نوع صفر کیلومتر آنها، اغلب افراد تمایل به خرید خودرو دست دوم خارجی دارند. قیمت خودرو دست دوم خارجی به روزعلاوه بر فاکتورهایی که در مورد قیمت خودرو دست دوم ذکر شده به نوع شاسی بلند و یا سواری بودن خودرو نیز بستگی دارد. قیمت خودرو دست دوم خارجی شاسی بلند عمدتا بر اساس قیمت روز مدل صفرخودرو، سال تولید و میزان لوکس بودن آن تعیین می‌شود.

مطلب پیشنهادی  تشخیص دستکاری کیلومتر خودرو و محاسبه کارکرد واقعی

خرید خودرو دست دوم

 فارغ از تمامی فاکتورهایی که در ارتباط با تعیین قیمت خودرو دست دوم ذکر شد، اولین فاکتوری که به هنگام خرید خودرو دست دوم باید در نظر بگیرید میزان بودجه در دسترس است. در نظر داشته باشید تمام بودجه در دسترستان را صرف خرید خودرو دست دوم نکنید. چرا که هزینه‌های جانبی ای مثل هزینه تعویض پلاک انتقال سند سرویس خودرو و… نیز وجود دارد که باید در کنار خرید خودرو دست دوم پرداخت کنید.

مطلب پیشنهادی  راهنمای خرید خودرو دست دوم

فروش خودرو دست دوم

این روزها بازار خودرو دست دوم بنا بر دلایلی همچون افت قیمت خودروهای دست دوم خارجی به روز و به صرفه بودن خرید خودروهای دست دوم بیش از پیش رونق پیدا کرده است. فروش خودرو دست دوم به ویژه خودرو دست دوم خارجی این روزها به دلیل وجود متقاضیانی که دارد تبدیل به یک کسب و کار پر رونق شده است.

قیمت کارشناسی خودرو دست دوم

قیمت کارشناسی خودرو دست دوم با توجه به طول عمر خودرو میزان کارکرد، تعداد تصادفات ومیزان رنگ شدگی آن انجام می‌شود. ضمن اینکه آپشن‌ها، سال ساخت و سازنده خودرو تاثیر زیادی درمحاسبه قیمت کارشناسی خودرو دست دوم دارد. علاوه بر این مدتی است که سامانه‌هایی جهت محاسبه قیمت کارشناسی خودرو دست دوم راه اندازی شده است که به صورت آنلاین و براساس موارد ذکر شده قیمت کارشناسی خودور دست دوم را تعیین می‌کند.

شما می‌توانید با استفاده از ویژگی قیمت گذاری به روز خودرو در نرم افزار فرمون به راحتی قیمت کارشناسی خودرو دست دوم خود را محاسبه کنید.

 برای دانلود فرمون روی لینک زیر کلیک کنید:

دانلود فرمون

 

SOCIALICON
Instagram
LinkedIn
Google+
Facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *