علت وقوع بیش از 50 درصد تصادفات جاده ای اعلام شد

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: عدم توجه به جلو و تخطی از سرعت مطمئنه عامل ۵۷ درصد تصادفات برون شهری زمستان پارسال بوده است.

به نقل از فارس، سرهنگ نادر رحمانی افزود: پس از این دو عامل انحراف به چپ با ۱۳ درصد و عدم رعایت حق تقدم با ۱۲ درصد در رتبه‌های بعدی مهمترین علل تصادفات زمستان ۹۶ بوده‌اند.

وی گفت: خستگی و خواب آلودگی با ۴ درصد و تغییر مسیر ناگهانی با ۲ درصد دیگر عوامل مهم رخداد تصادفات جاده‌ای زمستان پارسال بوده است.

رحمانی با اشاره به این که لغزندگی معابر نقش موثری در بروز حوادث رانندگی در فصل زمستان دارد تاکید کرد: در عین حال رانندگان باید حتما سرعت مطمئنه و فاصله طولی با وسیله نقلیه جلویی را در فصل زمستان رعایت کنند چرا که رعایت این دو عامل می‌تواند تصادفات رانندگی را در این فصل به نصف کاهش دهد.

مطلب پیشنهادی  مهم‌ترین قوانین تصادفات رانندگی که باید بدانید؟

وی با بیان اینکه سرعت مطمئنه سرعتی است که راننده در آن سرعت توانایی کنترل کامل وسیله نقلیه را دارد گفت: این سرعت به شرایط جوی بستگی دارد و پایین‌تر از سرعت مجاز در جاده‌هاست.

اخبار ما را دراینستاگرام دنبال کنید

به این مطلب رای دهید

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (رای ثبت نشده)
Loading...

مطالب مرتبط

مهمترین علل تصادفات درون‌شهری در زمستان چه بوده اس... رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: عدم توجه به جلو و عدم رعایت حق تقدم عامل ۶۴ درصد تصادفات درونشهری زمستان سال گذشته بوده است. به...
انواع کروکی و نحوه اعتراض به نظر کارشناس تصادف... انواع کروکی کروکی همان گزارش پلیس از صحنه تصادف است. در کروکی مکان، تاریخ و زمان دقیق و جزئیات حادثه به‌طور کامل ذکر می‌شود. ارائه کروکی برای دریافت ...
در کدام محدوده از جاده‌های کشورتصادفات رانندگی افز... فرمانده پلیس راه کشور از افزایش آمار تصادف و حوادث رانندگی در محدوده 30 کیلومتری شهرها ابراز نگرانی کرد. سردار محمدحسین حمیدی درباره نقاط حادثه خیز د...

دیدگاه بگذارید

  اشتراک در  
اطلاع از