۷روش سریع استعلام و پرداخت جریمه و خلافی خودرو

استعلام و پرداخت خلافی

حتما می دانید که برای پرداخت خلافی ۶۰ روز فرصت دارید و بعد از این مهلت  جریمه رانندگی دو برابر می شود؟! و به احتمال زیاد این هم می دانید که خودرو های با خلافی بالای ۱ میلیون تومان توقیف میشوند؟!  پس تا دیر نشده خلافی خودرو خود را استعلام و پرداخت کنید و جریمه های بالای ۱ میلیون خود را به کمتر از ۱ میلیون تومان برسانید تا خودرو شما توقیف نشود.

در این پست قصد داریم روشهای مختلف گرفتن خلافی ماشین از طریق اینترنت ، با پیامک، در تلگرام  و با اپلیکیشن فرمون و … را به طور کامل بررسی کنیم و بهترین و آسانترین روشهای استعلام خلافی و پرداخت جریمه را به شما معرفی نماییم. همراه ما باشید.

 

۱) برنامه موبایل یا اپلیکیشن استعلام خلافی خودرو از طریق اینترنت

فرمون یک برنامه اندرویدی استعلام خلافی خودرو و نمره منفی گواهینامه است که می توانید این برنامه را از کافه بازار، گوگل پلی و یا هر مارکت معتبر دیگر به آسانی دانلود کنید. برای دانلود مستقیم می توانید با کلیک بر روی دکمه زیر آخرین نسخه برنامه فرمون را دانلود کنید.

دانلود فرمون
به جرات می توان گفت استفاده از این برنامه اندرویدی آسانترین روش استعلام خلافی خودرو و نمره منفی گواهینامه و پرداخت آنلاین خلافی است. که علاوه بر موارد ذکر شده جهت جلوگیری از جریمه شدن شما ویژگی هایی به این برنامه اضافه شده است که از جمله آنها هشدار به هنگام نزدیک شدن به محدوده طرح زوج و فرد و طرح ترافیک و هشدار به هنگام عبور از سرعت مجاز است.

از ویژگی های جالب و کاربردی دیگر فرمون خرید بیمه شخص ثالث با تخفیف ویژه برای کاربران اپلیکیشن فرمون و قیمت گذاری خودرو است.

 

 

۲) گرفتن خلافی ماشین از طریق اینترنت با سایت پلیس راهور۱۲۰

یکی از روشهای استعلام خلافی خودرو مراجعه به وبسایت پلیس راهور به آدرس www.rahvar120.ir می باشد. پس از ورود به سایت راهور ۱۲۰ در منو صفحه، به بخش خدمات رفته و سپس قسمت استعلام میزان تخلفات رانندگی را انتخاب نمایید. پس از ورود به این قسمت با استفاده از شماره مندرج روی کارت ماشین می توانید میزان خلافی خودرو خود را استعلام نمایید.

پرداخت خلافی خودرو

 

برای استفاده از سامانه راهور۱۲۰ نیاز به کد ۸ رقمی درج شده در پشت کارت ماشین مالک خودرو و وارد کردن آن در بخش مورد نظر برای نمایش ریز خلافی خودرو دارید. علی رغم سهولت این روش از آنجا که بخش استعلام خلافی اغلب در دسترس نمی باشد و یا کد کپچا به درستی عمل نمی کند، استعلام خلافی از این طریق اغلب با مشکل مواجه است.

 

شماره vin

گرفتن خلافی ماشین سایت راهور

 

استعلام خلافی سایت راهور 120

 

 

۳) دریافت پیامک تخلفات رانندگی از طریق کدهای دستوری USSD

یکی از روش های دریافت پیامک تخلفات رانندگی استفاده از کدهای USSD است. با هر مدل گوشی که دارید بدون نیاز به اینترنت، می‌توانید با شماره‌گیری کد *۱۱۰# خلافی خودروی خود را دریافت و سپس پرداخت کنید.

پرداخت خلافی خودرو با ussd
بعد از وارد کردن کد ۳ رقمی وارد مرحله بعد می‌شوید. در مرحله بعد ۴ گزینه وجود دارد به نام‌های ۱- پلیس +۱۰، ۲- خدمات راهور ۳- کلانتری و پاسگاه ۴- پلیس آگاهی که باید عدد ۲ یعنی گزینه خدمات راهور را وارد کنید.

پس از انتخاب گزینه ۲، منوی ۴ گزینه ای مربوط به خدمات پلیس راهور در صفحه گوشی پدیدار میشود که باید گزینه اول، یعنی استعلام خلافی خودرو را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه باید کد VIN که همان (شماره‌ ۱۷ رقمی پشت کارت خودرو است که با IR شروع می‌شود) را وارد کنید. دقت کنید که حتما به زبان انگلیسی و حروف لاتین را به صورت بزرگ وارد کنید که دچار مشکل نشوید.

پرداخت خلافی خودرو با ussd
در این مرحله ۲ انتخاب دارید؛ اگر فقط مبلغ خلافی خودرو را می‌خواهید عدد ۱ را انتخاب کنید و مبلغ را مشاهده کنید. اگر شناسه قبض و شناسه پرداخت خلافی خودرویتان را می‌خواهید عدد ۲ را واردکنید. با داشتن این شناسه‌ها می‌توانید از طریق سایت اکثر بانک ها و یا دستگاه ATM خلافی خودروی خود را پرداخت کنید.

 

۴) گرفتن خلافی ماشین با پیامک

گرفتن خلافی خودرو با پیامک یکی دیگر از روشهایی است که در هر زمان و مکانی میتوانید برای بررسی میزان جریمه خودرو استفاده نمایید. برای دریافت میزان جریمه کافی است کد هفده رقمی VIN موجود بر سند یا کارت ماشین را به شماره پیامک خلافی خودرو به شرح ذیل ارسال نمایید.

    ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰

اس ام اس خلافی ماشین شامل شناسه قبض و شناسه پرداخت قبض جریمه برای شما ارسال خواهد شد. میتوانید از اطلاعات موجود در اس ام اس خلافی ماشین برای پرداخت جریمه توسط یکی از بسترهای الکترونیکی (درگاه پرداخت اینترنتی ، دستگاه کارت‌ خوان و کدهایUSSD ،…) اقدام نمایید.

 

۵) نحوه استعلام خلافی خودرو در تلگرام با بات استعلام خلافی خودرو (فرمون)

آیدی تلگرام farmoon_bot@ را در تلگرام جستجو کنید و یا به آدرس https://t.me/farmoon_bot  بروید. با زدن گزینه start و دنبال کردن مراحل می توانید به راحتی خلافی خودرو را استعلام کنید.

از دیگر قابلیت های این ربات تلگرام که به زودی به آن اضافه خواهد شد میتوان به استعلام آخرین قیمت خودرو تنها با وارد کردن مدل اتومبیل و همچنین استعلام قیمت بیمه شخص ثالث به صورت آنلاین اشاره کرد.

 

۶) دریافت خلافی خودرو با مراجعه به مراکز پلیس +۱۰

میتوانید پیش از مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ خلافی ماشین  خود را اینترنتی مشاهده کنید. در صورتی که میزان خلافی شما کمتر از یک میلیون تومان است برای استعلام و پرداخت حضوری مراجعه نمایید. قابل ذکر است که رانندگانی با جریمه بیش از یک میلیون تومان باید به راهنمایی و رانندگی مراجعه کنند.

 

۷) استعلام خلافی خودرو با شماره پلاک (تماس تلفنی)

می توانید با گرفتن شماره تلفن ۸۸۲۸۸۸۸۸ از میزان جرائم و یا عدم خلافی ماشین خود مطلع شوید.

در مقاله ۷ روش استعلام خلافی خودرو تمامی راه های استعلام خلافی را بررسی کردیم. در تمامی روشهای بررسی شده برای استعلام خلافی خودرو، نیازمند شماره vin و یا کد پستی ۸ یا ۹ رقمی خودرو هستید که در پشت کارت ماشین درج شده است.

اگر کارت ماشین خودرو را گم کرده اید می توانید با شماره VIN  که در برگه سبز خودرو یا سند خودرو نیز درج شده است خلافی خودرو را استعلام کنید.

سوالی که اغلب کاربران می پرسند استعلام خلافی خودرو با شماره پلاک است که تنها از طریق تماس تلفنی با شماره تلفن ۸۸۲۸۸۸۸۸ امکان پذیر است. در این روش پس از تماس با این شماره ( عزیزان شهرستانی با وارد کردن پیش شماره ۰۲۱ تماس بگیرند) به تلفن گویا متصل شده و عدد ۱ برای وصل شدن به استعلام تخلفات رانندگی، عدد ۲ استعلام صدور گواهینامه و عدد ۳ مربوط به استعلام صدور کارت ماشین است که با شماره گیری عدد ۱ به بخش استعلام خلافی وصل می شوید.

پس از شماره گیری عدد ۱ به اپراتور وصل شده و می توانید با خواندن شماره پلاک برای اپراتور میزان خلافی خودرو را استعلام کنید.

 

 

خلاصه
7 روش سریع استعلام و پرداخت جریمه و خلافی خودرو
عنوان مقاله
۷ روش سریع استعلام و پرداخت جریمه و خلافی خودرو
توضیحات
دسترسی به شماره پیامک خلافی خودرو ، نحوه گرفتن خلافی ماشین با شماره پلاک ، استعلام اینترنتی خلافی ماشین از سایت پلیس راهور و استعلام خلافی خودرو با اپلیکیشن فرمون، گرفتن خلافی خودرو در تلگرام و استعلام خلافی خودرو از طریق VIN
نویسنده
نام پابلیشر
فرمون
لوگو پابلیشر
اخبار ما را دراینستاگرام دنبال کنید

به این مطلب رای دهید

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (9 رای ، میانگین :3٫89 از5)
Loading...

مطالب مرتبط

111
دیدگاه بگذارید

57 نظرات
54 پاسخها
2 دنبال کنندگان کنندگان
 
بیشترین پاسخ واکنش
پرطرفدارترین نظرات
59 نظر نویسندگان
  اشتراک در  
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
اطلاع از
زهره بهنودی

سلام.خودروی من تا اخر سال ۹۷ معاینه فنی دارد .ولی sms جریمه برایم امده است.چرا؟
برای قسطی کردن جریمه ها به کجا باید مراجعه کرد؟
ممنون.

برگه معاینه فنی خود را نگه دارید و بعد از اعتراض ارائه دهید تا کسر شود و در خصوص قسطی پرداخت کردن هم میتوانید از اپلیکیشن فرمون استفاده کنید

ابوالفضل

سلام جریمه ۲۰۰۰۰۰هزار تومانی بابت عبورازچراغ قرمز درمشهد برام اومده درحالیکه اصلا مشهد نرفتم چیکار باید کنم

احتمالا فردی با دستکاری ارقام پلاک خود باعث شده که جریمه برای پلاک شما ثبت شود لذا شما اعتراض کنید و در خواست عکس تصویر دوربین را دهید

حمیدرضا

سال۹۶ به جرم استفاده از موبایل جریمه شدم انهم به مبلغ ۱۰۰ هزارتومان اگر به این جریمه اعتراض داشته باشم چطور باید اقدام کنم

دوست عزیز در تهران نیاز به ثبت نام اینترنتی نیست و تا ساعت ۲۳:۳۰ هر شب فعال هستند و اگر مراجعه کنید خلوت و ظرف نیم ساعت انجام میشه

حمیدرضا

با سلام جریمه استفاده از موبایل چقدر هست

اگر تسلیمی بوده اعتراض نمیشه کرد بهرحال از طریق هیاتهای رسیدگی که درتهران و شهرستانها هست اعتراض کنید

شوشو

باسلام به خدا انصاف نيس ادم مرده رو دار بزنن.چن تا جريمه واسه من اومده كه هم گريه اور و هم خنده دار.در يه تاريخ جريمه واسم اومده از جائيكه ۲۵۰ كيلومتر دورتر از محل زندگي منه.نميدونم وقتي من خوابم اين ماشين من به قول نقي بي تربيته خودش ميره ميچرخه

دوست عزیز احتمالا پلاک خودرویی در شهرستان دستکاری شده که منجر به جریمه برای شما شده و حتما اعتراض کنید

کامن

سلام من خلافی دارم ۸۷۰۰۰۰ تومان و یک خلافی من ۲۰۰۰۰۰ هزار نومان هست و تسلیمی و الان شده ۴۰۰۰۰۰ .دو برابر خواستم ببینم اگر برم پلیس +۱۰ ایا دوبرابر شده کم میشه؟ممنون از شما

اگر تسلیمی بوده و دوبله شده معمولا کم نمیشه ولی بهرحال شما اعتراض کنید

امیررضا

سلام من موتورم به علت همراه نبودن مدارک پارکینگ.خلافی گرفتم نزدیک ۳ تومن خلافی دارم و توان پرداخت ندارم ایا میتونم اقساطی پرداخت کنم و برم موتورمو دربیارم؟لطفا کمکم کنین؟

خیر اول باید تکلیف خلافی مشخص بشه بعد موتور ترخیص بشه

فلک ناز ملکی

سلام من چندروز پیش تعویض پلاک کردم و خلافی پلاک قبلی رو به مبلغ۳۸۰هزار تومان پرداخت کردم فقط تو تعویض پلاک ریز خلافی رو بهم ندادن
الان صاحب قبلی ماشین قبول نمیکند
رفتم ریز خلافی رو بگیرم میگه صفر شده نمیتونیم ریزپرداخت شده رو بهتون بدم الان چکارکنم؟؟؟

متاسفانه بعد از پرداخت و صفر شدن خلافی امکان دریافت ریز تخلف نیست

حمید

سلام خریداره ماشینم رفته خلافی من را پرداخت کرده که مبلغ ۱میلیون بوده حالا من میخام ریزه خلافی خودم را بدونم باید چطوری لیست خلافیم که پرداخت شده را بگیرم

خلافی پرداخت شده در سیستم قابل مشاهده نیست و خریدار میبایست ریز خلافی پرداخت شده را به شما بده

کوروش

سلام بنده ۲میلیون خلافی دارم توانایی پرداخت ندارم زلزله زده هستم بعدش ماشینم توقیف هست آیا خلافی بیارم زیر یک میلیون میتونم ماشین آزاد کنم

برابر قانون راهور اگر خودرو بعلت خلافی بالای یک میلیون توقیف شده میبایست کل خلافی پرداخت شود بهر حال حضوری مراجعه کنید شاید مساعدت کنند