قبض جریمه تسلیمی الصاقی

تفاوت انواع قبض جریمه تسلیمی، الصاقی، دو برگی و دوربینی

رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا سرهنگ احمد کرمی‌‌ اسد در خصوص انواع قبوض جریمه رانندگی اعلام كرد: ابلاغ تخلفات و جرائم رانندگی به صورت تسلیمی، الصاقی، دو برگی و دوربینی صورت می‌گیرد.

رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا به ابلاغ تخلف به صورت تسلیمی پرداخت و تصریح کرد: در این مورد پلیس، راننده متخلف را می‌بیند و نوع تخلف مرتکب شده را به راننده تفهیم می‌کند؛ سپس با رؤیت مدارک رانندگی و ثبت مشخصاتی از جمله مشخصات وسیله نقلیه، مشخصات راننده، درج محل و نوع تخلف نسبت به صدور قبض جریمه اقدام می‌کند.

وی ابلاغ جریمه به صورت تسلیمی را اثربخش‌ترین نوع اعمال قانون دانست.  
سرهنگ کرمی‌اسد در خصوص ابلاغ جرائم رانندگی به صورت الصاقی، اظهار کرد: در شرایطی قبض جریمه بدین صورت صادر می‌شود که راننده در محل حضور ندارد و پلیس با مشاهده خودرو که در محل غیرمجاز متوقف و پارک شده است برابر مقررات نسبت به صدور قبض جریمه اقدام کرده و قبض صادر شده را به بدنه خودرو الصاق می‌کند.

پلیس راهنمایی رانندگی

وی به تفاوت این قبض با قبض تسلیمی اشاره کرد و گفت: مشخصاتی از راننده در این مدل از قبض جریمه درج نمی‌شود.
این مقام ارشد اجرائیات پلیس راهنمایی و رانندگی کشور در خصوص درج تخلفات به وسیله دوربین و سامانه هوشمند اظهار داشت: تمامی فرایند شناسایی پلاک متخلف و صدور قبض جریمه به صورت هوشمند از طریق سیستم‌های نصب شده در معابر انجام می‌شود.

مطلب پیشنهادی  پرداخت خلافی خودرو بدون دریافت شناسه قبض و شناسه پرداخت

وی گفت: در این فرایند کاربران پلیس نسبت به انطباق اطلاعات دریافتی از دوربین‌ها و مشخصات پلاک و شماره‌گذاری اقدام می‌کنند.
سرهنگ کرمی‌اسد در خصوص ابلاغ دو برگی اعلام کرد: این ابلاغ برای مواردی است که پلیس راننده متخلف را مشاهده می‌کند و دستور توقف یا ایست به راننده می‌دهد تا در خصوص اعمال قانون وی اقدام شود اما به خاطر دلایل مختلفی از جمله عدم رؤیت دستور پلیس توسط راننده یا بی‌توجهی راننده به دستور پلیس و غیره، راننده متوقف نمی‌شود و به حرکت خود ادامه می‌دهد.  

رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا اعلام کرد: در این حالت پلیس به منظور اعمال قانون تخلف ارتکابی توسط راننده، مبادرت به صدور قبض جریمه با ابلاغ دوبرگی می‌کند؛ در این شرایط مشخصاتی از راننده درج نمی‌شود ولی پلیس به جهت صحت‌سنجی قبض صادره، مشخصاتی از قبیل وضعیت ظاهری خودرو و احتمالاً راننده را بر روی قبض جریمه یادداشت می‌کند تا برای رسیدگی‌های بعدی بتوان آنها را مدنظر قرار داد.

وی در پاسخ به دیگر پرسش فارس در خصوص اینکه اگر شهروندی نسبت به قبض جریمه اعتراضی داشته باشد باید چه مراحلی را طی کند، اظهار داشت: در صورتی که هموطنان نسبت به قبض جریمه صادر شده توسط دوربین اعتراضی داشتند، می‌توانند تصویر تخلف خود را از طریق مراکز اجرائیات سراسر کشور رؤیت کنند.
سرهنگ کرمی‌اسد تصریح کرد: در خصوص سایر قبوض جریمه نیز برابر اعلام ماده ۵ قانون رسیدگی به تخلفات، رانندگان معترض می‌توانند در مرحله اول با مراجعه به دفاتر پلیس + ۱۰ نسبت به تنظیم اعتراض و گزارش اقدام کنند که ظرف ۲۴ ساعت از طریق پلیس راهور موضوع بررسی شده و پاسخ دریافت خواهند کرد.

رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا ادامه داد: اگر هموطنی نسبت به پاسخ دریافتی از این مرحله نیز اعتراض داشت می‌تواند به واحد رسیدگی به تخلفات مراجعه کرده تا اعتراضش بررسی شود.
این مقام ارشد اجرائیات راهنمایی و رانندگی کشور در پاسخ به سؤال دیگر فارس در خصوص دو برابری شدن مبلغ جرائم خاطرنشان کرد: مهلت پرداخت جرائم رانندگی ۶۰ روز است که بعد از گذشت این مدت، مبلغ جریمه دو برابر خواهد شد؛ بنابراین بهتر است هموطنان محترم نسبت به پرداخت مبلغ جرائم رانندگی خود در بازه زمانی مذکور اقدام کنند.

 

خلاصه
تفاوت انواع قبض جریمه تسلیمی، الصاقی، دو برگی و دوربینی
عنوان مقاله
تفاوت انواع قبض جریمه تسلیمی، الصاقی، دو برگی و دوربینی
توضیحات
ابلاغ تخلفات و جرائم رانندگی به صورت تسلیمی، الصاقی، دو برگی و دوربینی صورت می‌گیرد که در ادامه تفاوت هریک شرح داده شده است
نویسنده
نام پابلیشر
فرمون
لوگو پابلیشر
اخبار ما را دراینستاگرام دنبال کنید

به این مطلب رای دهید

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (1 رای ، میانگین :5٫00 از5)
Loading...

مطالب مرتبط

16
دیدگاه بگذارید

10 نظرات
6 پاسخها
0 دنبال کنندگان کنندگان
 
بیشترین پاسخ واکنش
پرطرفدارترین نظرات
13 نظر نویسندگان
  اشتراک در  
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
اطلاع از
علی

امروز از جلوی هر ماشین هر راهنمایی که میگذشتم نگه میداشتم میرفتم میپرسیدم که به من دستور توقف ندادن واله شاید تو قلب خودشون دادن وزحمتشون شده باشه به زبون بیارن بعد بهم قبض دو برگه sms کنن والاه یاد اون حرف یکی از بازیگرا تو یک سریال افتادم که میگفت من باور کردم که عدالت در یکی از شهرهای عراق عرب همراه بو تراب مرد هر قانونی که دلشون میخواد میزارن اصلا به فکر مردم نیستن که ممکن تو این قانون حق مردم اجحاف بشه مرحله اول عدالت تفهیم جرم

محمد

اگر جریمه دوبرگی بشی مقدار جریمه دوبرابر میشه

محمد

دوستانی که میگن در حقشون نامردی شده من خودم دور میدون اصلی سمنان مغازه دارم خیلی از پلیس‌ها و سرباز‌های وظیفه میومدن پیش ما میشستن و چیزی میخوردن. همیشه میگفتن،(البته نه همه) که اگه با کسی چپی شماره پلاک و مدل ماشین رو بگو تا جا داشته باشه جریمه میکنیم اون موقع جوون بودیم و خام ولی راحت اینکارو میکردن یا کمربند میزدن یا عدم توجه به ایست پلیس یا رد کردن چراغ قرمز این داستان ادامه داشت کسی هم پیگیری نمیکنه چون اولا باید چند روز وقت بذاری هی بری،بیای،آخر سر هم تا ۹۹٪ نظرشون برنمیگرده،مگر اینکه اون طرف… مشاهده بیشتر »

محمد

سلام
دوستان کسی میدونه جریمه‌های دستی
که چندین سال پیش رایج بود رو میشه با برنامه یا کد خاصی واریز جیب دولت مهر و امید کرد؟ 🥺🥺
جریمه شدم،از این قبض قدیمی‌ها(دستی مینویسن). عذاب شده واسم. باید حتما برم بانک ملی پرداخت کنم؟یا میشه غیر حضوری پرداخت کرد

جناب سرهنگ حسنوند(کارشناس تصادفات): جریمه هایی که معمولا توسط افسر وظیفه ها انجام میشه بصورت قدیمی و دستی است که فقط باید در بانک ملی پرداخت شود

davood

بعد ده پونزده روز میره روی سامانه پلیس راهنمایی رانندگی از اونجا میتونید اینترنتی پرداخت کنید

ابوذر

من توکرج توقف در معابر ۳۰تومن جریمه شدم درحالی که اصلا کرج نرفتم رفتم پلیس-۱۰میگه۲۵تومن باید پرداخت کنی بعدش باید منتظر بمونی اگه قبول نکردن باید پرداخت کنی بابا برا من ۳۰تومن خیلیه بی انصافا اون هم به ناحق

محتشمي

نحوه جريمه كردن پليس هم مهم هست كه در اينجا و نه جاي ديگه اي به ان اشاره نشده. هميشه برگه جريمه را زير برف پاك كن جلوي ماشين مي بينيم ولي چرا افسري كه امروز مرا جريمه كرد در ماشين نشسته و بدون هيچ علامت و اژير پليسي ماشينها رو جريمه كرده و برگه جريمه رو تا و لوله كرده و زير آيينه بغل ميگذارد من در عابر بانك بودم و اين أفسر حتي به خودش زحمت پياده شدن از ماشين رو هم نداد از دور جريمه را نوشته و لوله كرده و وقتي از كنار ماشين رد مي… مشاهده بیشتر »

جناب سرهنگ حسنوند(کارشناس تصادفات): کاربر گرامی این از موارد تخلف افسر راهور هست و میتوانستید مشخصات ماشین و پلاک آن و مواردی که ذکر کردید را با تماس با سامانه ۱۹۷ به بازرسی پلیس اعلام و حتما رسیدگی می‌کنند.

یادگاری فر

با سلام و احترام . سوال دارم ۱ – چرا زمانی که ترافیک سنگین هست و اتوبوس هم در خط BRT نیست چرا نباید از این لاین استفاده شود ۲- زمانی که در چهار راه ترافیک سنگین هست و به علت ترافیک چراغ قرمز میشه چرا جریمه اعمال میکنن ۳- جرایم دوربینی چون فقط یک لحظه خاص از اتفاق را ثبت میکنه فاقد اعتبار هست پس چرا از این طریق اعمال قانون میشه

علی

مهم نیست که کی، کجا و چطور شما خطا نکردید (!) – مهم اینه که سالانه ۲۰۰۰ میلیارد تومان باید از جریمه های راهنمایی و رانندگی به بودجه دولت ریخته بشه! مگه مردم حقی دارند؟؟

مهران

خدا شاهده تو تمام عمرم دوبار من دره شهر رفتم اولین باری که من با ماشین خودم از ایلام به دره شهر رفتم ۱۰ فروردین ۹۷ بوده (مسافرت سال نو)که ۲۰ تومن جریمه شدم که تو استعلام هست و دومین بار ۱۰مرداد ۹۷ که از خرم آباد برمیگشتم ایلام و جریمه نشدم (مسافرت تابستان ) اما الان استعلامو نگاه میکنم نوشته ۹۶/۰۵/۰۱ من مبلغ ۲۰۰ هزار تومن (دوبرگی) تو جاده بین ایلام به دره شهر به علت سبقت غیر مجاز و عدم توجه به توقف پلیس جریمه شدم !! ضمنا من مطلقا ماشینمو برا مسیر خارج شهر دست کسی ندادم… مشاهده بیشتر »

منوچهر

جریمه ای که به راننده ابلاغ نمیشود مجازات است و جنبۀ بازدارندگی ندارد و چون مراتب تخلف به متخلف ابلاغ نمیشود و متخلف نمیداند چرا و کجا و چه موقعی جریمه شده تا اگر در اثر غفلت خطا کرده تکرار نکند و ….. ارزشی ندارد . هدف از تأسیس راهنمایی و رانندگی مگر وضع قوانین _ آن هم بدون ابلاغ و روزمرّه و تغییرات مداوم در انها باز هم بدون اطلاع مردم – و جریمۀ رانندگان است؟ من ۲۹ سال در یک جا پارک میکردم و هرگز تابلو و جریمه و … ندیدم . بعد یک دفعه جریمه ها شدم… مشاهده بیشتر »

علی

من که تاحالا نطنز نرفتم خودم هم آذربایجان هستم چطور جریمه در نطنز را خورده ام.وحالا هم که چند ماه از جریمه خوردنم گذشته الان شانسی خلافی خودرو را استعلام میکردم متوجه شدم پس باید
اعتراض نکنم؟؟؟
این درست نیست.
به این میگن حق مظلوم را خوردن…..