نحوه اعتراض به خلافی خودرو
نحوه اعتراض به خلافی خودرو: در مورد رسیدگی به شکایات تخلفات راهنمایی و رانندگی دو فرآیند وجود دارد. 
در فرایند اول اعتراض به قبض جریمه است؛ در صورتی که فرد به برگ جریمه اعتراض داشته باشد باید به مرکز اجرائیات پلیس راهور مراجعه و موضوع شکایت خودر را در مطرح کند، اینگونه موارد قابل رسیدگی و اصلاح است.
در فرایند دوم اگر فردی نسبت به صورت وضعیت تخلفات اعتراض داشته باشد ابتدا به دفاتر پلیس + ۱۰ مراجعه می‌کند و در خواست اعتراض می‌دهد، این درخواست از طریق سیستم به مرکز اجرائیات کل کشور ارسال شده و اجرائیات برابر قانون ظرف مدت حداکثر ۲۴ ساعت باید موضوع را رسیدگی و پاسخ دهد که البته این رسیدگی معمولا در کمتر از چند ساعت رسیدگی و پاسخ داده می‌شود. 
در این مرحله اگر متقاضی قانع شد نسبت به پرداخت جریمه اقدام می‌کند، ولی در صورتی که قانع نشده باشد می‌تواند به واحد رسیدگی پلیس راهور مراجعه نماید، که در این واحد یک کارشناس پلیس راهور و یک قاضی تخلفات را بررسی و حکم نهایی در این مورد را قاضی صادر می‌کند، لذا در این مرحله رای صادر شده قطعی بوده و قابل اعتراض نیست.
مهلت اعتراض به خلافی و یا قبوض جریمه صادر شده، طبق ماده ۵ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی ۶۰ روز از تاریخ مندرج در قبض یا تاریخ ابلاغ شده در قبض جریمه‌ای که به اطلاع راننده می رسد، تعیین  شده است.
در صورتی که متخلف در مهلت قانونی ذکر شده اعتراض خود را تسلیم نکند، یا ظرف ۲۰ روز پس از ابلاغ رای واحد رسیدگی، جریمه را پرداخت نکند، بایستی جریمه را به مآخذ دو برابر مبلغ مندرج در قبض جریمه بپردازد.
رانندگان و مالکان خودرو‌ها می‌توانند با استفاده از روشهای مختلف استعلام و پرداخت خلافی خودرو قبل از اتمام مهلت قانونی اعتراض، خلافی خود را استعلام نموده و در صورت اعتراض برابر دستورالعمل ذکر شده مراجعه کنند.
مطلب پیشنهادی  7 روش سریع استعلام و پرداخت جریمه و خلافی خودرو

جهت اعتراض به خلافی خودرو می توانید به واحدهای رسیدگی به تخلفات رانندگی مراجعه نمایید

آدرس مراکز اعتراض به خلافی خودرو در تهران بزرگ

منطقه ۲۱ -تهرانسر ـ انتهای بلوار یاس تلفن: ۴۴۵۳۸۸۰۸
منطقه ۱۶ -خیابان بعثت ـ خیابان رجائی جنوبی ـ خیابان هلال احمرـ مقابل سیلو تلفن:۵۵۳۳۰۳۰۷
منطقه ۱۲ -واحد شماره ۳ مستقر در منطقه ۱۲ پلیس راهور تهران بزرگ . آدرس: خیابان شوش نرسیده به میدان شوش پشت بوستان بهاران جنب کلانتری ۱۱۲
منطقه ۱۴ -خیابان نبرد ـ میدان نبرد ـ انتهای خیابان شهید ابراهیم بیدی تلفن: ۳۳۰۵۷۵۲۸
منطقه ۱ -واحد شماره ۵ مستقر در منطقه یک پلیس راهور تهران بزرگ . آدرس: بزرگراه ارتش بلوار اوشان نبش میدان اوشان
منطقه ۱۰ -بزرگراه نواب ـ تقاطع خیابان محبوب مجاز (ویژه جانبازان ـ ایثارگران و خانواده شهداء) تلفن: ۵۵۴۳۷۱۶۱
منطقه ۲۰ -شهرری ـ خیابان استخر ـ روبروی فروشگاه شهروند تلفن: ۵۵۹۰۲۱۱۰
منطقه ۳ -بزرگراه حقانی ـ نرسیده به تقاطع جهان کودک ـ مقابل پارک آب و آتش تلفن: ۸۶۰۸۳۲۴۴
منطقه ۲۲ -همت غرب ـ آزادگان جنوب ـ شهرک گلستان ـ بلوار گلها ـ خیابان یاسمن جنوبی تلفن: ۴۴۷۳۶۸۴۰
منطقه ۱ -واحد رسیدگی دادسرای ناحیه ۳۲٫ آدرس: خیابان آزادی نبش رودکی پشت راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ

در سایر استانها نیز می توان به واحدهای رسیدگی مرکز استان مراجعه نمود.

مدارک لازم

 1. اصل کارت شناسایی و اصل سندمالکیت خودرو
 2. تکمیل فرم درخواست
 3. کارت شناسائی معتبر مالک وسیله نقلیه یا وکیل قانونی آن

تذکر:

 • واحد رسیدگی حداکثر به مدت یک هفته نسبت به بررسی اعتراض و صدور رای اقدام و ضمن ابلاغ به معترض نتیجه را توسط نماینده پلیس راهور در سامانه اجرائیات ثبت می نماید.
 • درخواست هایی که قبلا رسیدگی شده است پذیرش نخواهد شد
 • از پذیرش درخواست شرکتها و سازمانها بصورت فهرستی خودداری می شود.
 • به استناد ماده ۵ قانون مذکور رای صادره توسط واحد رسیدگی قطعی است.

رسيدگي به اعتراضات تخلفات رانندگي

الف – رسيدگي به قبض جريمه

 1. مراجعه معترضين موصوف به واحدهاي اجرائيات در سراسر كشور
 2. تسليم اعتراض خود با ذكر دلايل

مهلت اعتراض به خلافی خودرو

توضيح : مهلت مقرر عبارت است ازشصت روز از تاريخ مندرج درقبض جريمه يا تاريخ ابلاغ شده در قبض جريمه اي كه به اطلاع متخلف مي رسد.

 1. درصورتي كه شخص ديگري غير از مالك خودرو مرتكب تخلف شده و معترض مي باشد؛ حضور وي الزامي است.
 2. چنانچه معترض پس از دريافت نتيجه رسيدگي اصرار بر رسيدگي مجدد داشته باشد مراتب را به واحد اجرائيات اعلام نمايد تا به نزديكترين واحد رسيدگي معرفي شود
 3. معترض با همراه داشتن معرفي نامه در مهلت مقرر مذكور دربند ۱ به واحد رسيدگي مراجعه نمايد
 4. در صورت راه اندازی سامانه الكترونيكي بجای معرفي نامه ،شماره پيگيري مكفي است
 5. واحد رسيدگي نسبت به بررسي اعتراض و صدور رای درقالب فرم مربوطه اقدام و ضمن ابلاغ به معترض نتيجه را توسط نماينده پليس راهور در سامانه اجرائيات ثبت نمايد.

مدارك لازم:

 • اصل كارت شناسائي واصل سند مالكيت خودرو
 • تكميل فرم درخواست
 • كارت شناسائي معتبر مالك وسيله نقليه يا وكيل قانوني آن
 • كارت شناسائي راننده متخلف(درصورتي كه شخص ديگري غيرازمالك خودرو راننده باشد)

اعتراض به جریمه رانندگی

ب – رسيدگي به صورت وضعيت جرايم و تخلفات رانندگی

 1. مراجعه مالك وسيله نقليه به دفاترپليس+۱۰،اخذصورت وضعيت،تكميل فرم درخواست درصورت اعتراض تحويل آن به كاربر اجرائيات دفاتر،پرداخت هزينه مربوطه مطابق فرم الف

تذكر :
درخواستهايي كه قبلا رسيدگي شده است پذيرش نخواهد شد.
صورت وضعيتهاي شكايت دار پذيرش نشده و مي بايست به نزديكترين واحداجرائيات مراجعه نمايند.
از پذيرش درخواست شركتها و سازمانها بصورت فهرستي خودداري مي شود.

 1. زمان رسيدگي غيرحضوري درهياتها درساعت اداري و ازساعت ۷الي ۱۴ مي باشد و بعد از ساعت مقرر سامانه غيرفعال مي گردد.
 2. نتيجه رسيدگي الترونيكي وغيرحضوري حداكثربعداز۲۴ساعت وازطريق پيامك باشماره تلفن همراه مندرج درفرم درخواست و توسط شركت پژوهش و توسعه ناجي به متقاضي ابلاغ مي گردد.
 3. درصورتيكه متقاضي فاقدتلفن همراه براي دريافت پاسخ باشد مي تواند به دفاتر خدمات الكترونيك مراجعه و با ارائه شماره پيگيري مندرج دررسيدپذيرش،پاسخ خواسته خود را دريافت نمايد.
 4. چنانچه معترض پس ازدريافت نتيجه رسيدگي اصرار بر رسيدگي مجدد داشته باشد مراتب را به كاربر دفتر اعلام نمايد
 5. كاربر دفتر پليس+۱۰ مراتب اعتراض مجدد را در سامانه رسيدگي ثبت و با ارائه معرفي نامه، معترض را به نزديكترين واحد رسيدگي معرفي نمايد
 6. در صورت راه اندازي سامانه الكترونيكي رسيدگي مراتب به صورت سيستمي به كارتابل واحد رسيدگي ارجاع مي شود.
 7. معترض با همراه داشتن معرفي نامه درمهلت مقرر مذكور دربند  ۱ به واحد رسيدگي مراجعه نمايد.
 8. درصورت راه اندازي سامانه الكترونيكي بجاي معرفي نامه ارائه شماره پيگيري مكفي است.
 9. واحد رسيدگي نسبت به بررسي اعتراض و صدور رای اقدام و ضمن ابلاغ به معترض نتيجه را توسط نماينده پليس راهور در سامانه اجرائيات ثبت نمايد.

مدارك لازم:

 • اصل كارت شناسائي واصل سندمالكيت خودرو
 • تكميل فرم درخواست
 • كارت شناسائي معتبر مالك وسيله نقليه يا وكيل قانوني آن

 

خلاصه
عنوان مقاله
نحوه اعتراض به خلافی خودرو
توضیحات
نحوه اعتراض به قبض جریمه و صورت وضعیت تخلفات
نویسنده
نام پابلیشر
اپلیکیشن فرمون
SOCIALICON
Instagram
LinkedIn
Google+
Facebook

145 پاسخ به “نحوه اعتراض به خلافی خودرو (دوبرگی، دوربین و…) و کم کردن خلافی”

 1. با سلام
  در مورخه ۱۲ / ۶ / ۹۷ ساعت ۲۳ برای من سه پیامک مبنی بر تخلف تجاوز از سرعت تا ۳۰ کیلومتر ثبت شده توسط سامانه دوربین در اتوبان اصفهان-شهرکرد آمد در حالی که خودرو بنده در پارکینگ منزل واقع در شهرکرد پارک بود لطفا رسیدگی شود. شماره خودرو ۷۱- ۲۴۷ ج ۱۵
  سپاس

   1. سلام من در جاده بندرعباس به حاجی آباد جریمه دوبرگی شده ام آن هم سبقت غیرمجاز در حالی که من نرفته ام واصلا آن محور جاده دوطرفه ندارد چه کنم؟؟

    1. جناب سرهنگ حسنوند (کارشناس راهور): سلام اگر در محل نبودید و آن جاده هم دو طرفه ندارد
     میتوانید از طریق اجراییان راهور استان اعتراض کنید

  1. دقیقا برای منم دوتا پیام تو فاصله ی دوازده ساعت اومده که مالک محترم پلاک فلان شما در تاریخ فلان توسط دوربین در اتوبان کرج تهران سرعت سی کیلومتر بالاتر از حد مجاز داشتید درصورتی که من ساکن قزوینم و اصلا تو این تاریخا که هیچ کلا از وقتی این ماشینو خریدم از قزوین بیرون درنیومدم بعد تو تاریخایی که ثبت کردن بنده تو خونه بودم و ماشین تو پارکینگ، شما چیکار کردین چجوری پیگیری باید کرد؟

   1. سلام.من یک هفته قبل برای معاینه فنی ماشینم از سایت معاینه فنی الغدیر نوبت اینترنتی گرفتم و مبلغ ۲۲ هزار تومان از طریق درگاه بانک پرداخت کردم.به علت فوت یکی از اقوام نزدیک نتونستم در تاریخ تعیین شده برای گرفتن معاینه فنی به مرکز الغدیر بروم،میخواستم از شما بپرسم میتونم یکبار دیگه به مرکز الغدیر بروم برای بازدید معاینه فنی یا باید نوبت جدیدی بگیرم؟

  1. سلام معمولا ۱ ماه طول میکشه که خلافی از سایت راهور حذفشه اگر بعد از حدود یک ماه همچنان در لیست خلافی ها بود با در دست داشتن اطلاعات پرداخت به مراکز پلیس + ۱۰ مراجعه کنید.

 2. سلام
  من دو ماه پیش چند مرتبه مراجعه به دفتر پلیس +۱۰ جهت اعتراض به خلافی خودرو نمودم، در تمامی دفعات سامانه اعتراض قطع بود و نتوانتستم اعتراض به خلافی کنم. لطفاً راهنمایی کنید. متشکرم.

 3. سلام بنده گواهی معتبر معاینه فنی شهر تهران از مرکز بیهقی دریافت کردم . بعد از ۲۰ روز در روز جمعه در خیابان انقلاب تردد کردم که برای من تخلف معاینه فنی ثبت شده . آیا من مرتکب خلاف شدم؟

 4. سلام
  من دوماه اخیر تهرون اومدم تویه خیابون به فاصله ۳ دقیقه سه برگ جریمه واسه م صادر شده. قانونیه؟
  چطور اعتراض کنیم

 5. سلام چراغ قرمز محله صفا در تهران خراب بود من هم مجبور شدم ازش رد شم الان برام ۲۰۰ تومن جریمه اومده چه کار کنم

 6. با سلام . بنده جرایم را مدت ۱۲ روز از طریق ابلیکیشن خلافی پرداخت نمود ه ام . ولی هنوز خلافی ها پاک نشده است . چکار باید انجام دهم. ممنون

  1. سلام.بعداز اینکه برگه معاینه فنی دریافت کردید،۲۴ الی ۴۸ ساعت بعد،از طریق سایت سیمفا استعلام بگیرید ببینید پلاک خودرو ثبت شده یا نه

 7. با عرض سلام بنده استعلام خلافی گرفتم ۱۲۰تومن جریمه شدم نوشته به علت ۳۰ کیلومتر درساعت جریمه تسلیمی جاده سوسنگرد من الان ۵ساله جاده سوسنگرد نرفتم بعد برامن زده ۹۷٫۴٫۱۴ساعت ۱۰:۰۰من ساعت ۷ سرکارم تا ۶بعد از ظهر بخدا هر چه میخوام خودمو قانع کنم نمیتونم.میشه همراهی کنید من میخوام اعتراض بنم چطور

 8. سلام بنده اهل ارومیه هستم و هیچ مسافرتی نرفتم برای بنده نوشته شده درمردادماه دراصفهان ازچراغ قرمزردشده ام والله من اصفهان نرفتم محمدامیرسنبلی
  ۱۷٫ ۹۷۸ ق ۶۳ پژو پارس سفید

 9. دوست عزيز سلام من خلافي چهار ميليون تومن هست آيا راهي هست كه بتونم كاري بكنم واسه كم كردنش اكثرا واسه مسيري بوده كه حتي فكر هم نميكردم دوربين داشته باشه ممنون ميشم راهنمايي كنيد

  1. سلام راهی برای کم کردن خلافی وجود نداره توصیه می کنیم برای جلوگیری از توقیف خودرو سریعا خلافی خودتونو پرداخت و به زیر ۱ میلیون تومان برسونید

 10. سلام خودروی من رو بدلیل داشتن خلافی توقیف کردن،پلاک ب اسم پدرم هست و جانباز ۳۰درصد ،از طریق بنیاد اعتراض وارد کرد و گفتن بعد ۷۲ساعت نتیجرو اعلام میکنن،خلافی ۲ملیون تومنه بنظره شما چقد احتمال کم کردنش،هست؟؟

 11. سلام
  من سبزوار جریمه کردن بدون اینکه اونجا باشم. درضمن در تاریخ مذکور در شرکت حضور داشتم. پلیس+۱۰ رفتم. پلیس راهور رفتم ترتیب اثر ندادن چیکار باید کنم. الکی به شماره پلاک من جریمه نوشتن و من چرا باید هزینه کنم. لطفا راهنمایی کنید خواهشا……

 12. سلام برای من دو تا ۱۴۰هزار تومن دو برگی اومده که با گوشی صخبت کردم‌و‌ به ایست پلیس گوش ندادم در صورتی که من اصلا ندیدم وگرنه میزدم بغل…
  حالا اعتراض کنم فایده ای داره؟

 13. برای من ۱۰۰ تومن جریمه استفاده از موبایل اومده تو کرج در صورتی که اصلا من با ماشینم تا به حال کرج نرفتم زده ۲ برگی چیکار باید بکنم

 14. با سلام بنده یک شهروند عادی در شهر زنجان می باشم و در خصوص برخی ماموران که به دلیل مشکلات رفتاری اقدام به ثبت جریمه دوبرگی می کنند اعتراض بسیار شدیدی دارم
  در مورخه ۱۳۹۶/۰۶/۰۸ بنده در حال رفتن به شرکت بودم که مشاهده نمودم که در میدان آزادی ماموران در حال ثبت جرایم هستند و مشاهده کنان از محل دور دم بدون اینکه تخلفی داشته باشم و یا در حال مکالمه با تلفن باشم متاسفانه در صورت وضعیت دریافتی خلافی خودرو مشاهده یکصد هزار تومان خلافی دوبرگی به دلیل استفاده از تلفن همراه شدم و متوجه شدم مامورانی که مشکل اخلاقی دارند در جامعه موجب ضرر وزیان به مردم عادی میشوند و بنده نیز به هیچ عنوان مبلغ جریمه مذکور را نمی پذیرم و خواهان رسیدگی به شکایت در زمینه جرایم بی خودی هستم که برخی ماموران به صورت دل بخواهی ثبت میکنند

 15. ای حرفا همش حرفه هرکاری که دلشون بخواد میکنن یه موشت مأموری میریزن تو شهر و جاده فقط الکی به ناحق برای هرکی جلوشون ردمیشه جریمه مینویسن

 16. با سلام وعرض ادب بنده خودرویی دارم که اصلا هیچ یک از شیشه های ماشینم دودی نیستن وتا حالا هم انجام ندادم .برگ جریمه دوبرگی برایم ثبت شده که از شیشه دودی استفاده کرده ام .راهنمایی بفرمایید چه کار کنم .

   1. با سلام یک برگ جریمه دوربین برای من آمده است در صورتی که ماشین در پارکینک بوده و اصلاً از آن مسیر عبور نکرده ام.

 17. سلام.
  دیروز از اتوبانب در اطراف تبریز رد می شدم. به محض اینکه دوربین ثبت تخلفات را رد شدم، پیامکی به این مضمون آمد که سرعت شما ۵۰ ک بیش از حد مجاز بود. در حالی که سرعت من حدود ۱۰۰ بود و سرعت مجاز اتوبان، ۱۲۰٫
  حالا من چه جوری باید ثابت کنم دوربین اشتباه کرده؟

 18. سلام
  رفتم مرکز راهنمایی رانندگی کرج گفتن پلاکتون برای تهرانه باید برید تهران
  رفتم مرکز تهرانسر گفتن خود مالک سند باید بیاد!
  وکالت فروش و … رو ارئه دادم گفتن فقط مالک گفتم ماشین ۲ سال مال بندست پلاک هم در اختیار بندست بدون محدودیت زمان بازم اصرار که خود مالک باید بیاد!
  ۲ تا قبض یکی ۲۰ و یکی ۳۰ هزار تومان جریمه برام اومده که واقعی نیست…
  مکل جریمه هام هم همین ۵۰ هزارتومنه
  میخوان پول بکنن از مردم بگن پول لازم داریم کمک کنیم دیگه این بازیا چیه؟!

 19. سلام اینجانب عبداله نوری مالک خودرو۴۰۵باشماره۱۹-۴۲۷ط۷۷در تاریخ ۱۳۹۷/۶/۲۳در محل شریعتی مطهری ساعت ۱۸/۴۶بابت معاینه فنی مبلغ ۵۰۰۰۰۰ریال جریمه شدم درحالیکه جریمه معاینه فنی قراربود از آبانماه اجرایی شود ودر مصاحبه ۱آبان رییس پلیس کشور با ۲۰/۳۰اعلام شد فعلا جریمه نمی کنیم لطفا جریمه اینجانب را نیز ببخشید

 20. باسلام بنده درحال بستن کمربند بودم وتازه حرکت کردم که مامور جلویم راگرفت وهرچی براش توضیح دادم گوش نمیکرد وگفتم که همکارخودتونم ضمناعمل قلب بازهم انجام داده ام وایثارگرهم هستم ولی هیچ اعتنایی به صحبت بنده نکرد وگفت بمن ربطی نداره بتید قبل حرکت میبستی چرا قرار ملاقات با رییس پلیس برای مردم گرفتار نمیذارین.

 21. سلام. مگر بارها پلیس با اقتدار!!!! اعلام نکرد که جرایم معاینه فنی از ابان ماه ۹۷ قابل اعمال است؟؟ برای من بتاریخ ۲۶ مهر جریمه معاینه فنی امده؟؟؟!!! ضمنا بنده تا ۴ ابان در سفر بودم و ۷ سال خودرو ام در پارکینگ بوده که فردای مراجعتم با ۵ ساعت کار مکانیکی ماشینم را روشن و معاینه فنی در تاریخ ۵ ابان گرفتم. اصلا ۹ روز بعد از تاریخ جریمه ماشین ۷ سال خوابیده ام را روشن کردم و ۷ سال پارکینگ بود. گویا روشی درپیش گرفتید که بمحض اخذ معاینه فنی خودروهای فاقد معاینه، بنا را برتخلف احتمالی گذاشته و جریمه تخلف خیالی را بکنید!! جالب اینکه بدلیل خواب ۷ ساله خودرو پلاکهای بنده چنان خراب و ناخوانا بود که کارشناس معاینه فنی یکساعت گرفتارم کرد تا باز و بسته و ترمیم کنم چون دوربین در ۵ متری هم نمیتونست بخوند. شما چگونه خواندید؟؟ اصلا خیابان ابوذر نرفتم. همه اینها درست هم باشد، باید از ابان ماه جرایم اعمال نشود نه مهرماه. قضیه روباه و شیر و فرار شیر از جنگل و کندن ….های اضافی قبل از شمارش است؟؟؟؟؟ ایا اینگونه اقدامات ایجاد بدبینی درمیان امت اسلامی بر علیه نظام مقدس نیست؟ ایا این گونه تناقضات برخوردی، از بمباران ماهواره های ضدانقلاب بیشتر به نظام ضرر نمیزند؟ من جانباز شیمیایی، ازاده و جان برکف انقلابم اما این اعمال شما مرا نسبت به نظام دلسرد میکند، چه رسد به جوانان این دوره که زیر بمباران تبلیغات ماهواره ها هستند. بخدا امریکاییها و اسراعیلیها اینقدر نمیتوانند نظام را ناکارامد نشان دهند که شما میکنید!!! باحترام خون شهدا دقت کنید و مردم را به نظام مقدس بدبین نکنید و نظام را ناکارامد نشان ندهید!!! شهدا روز قیامت گریبانتان را خواهد گرفت و بخاطر ایجاد بدبینی دربین مردم مواخذه خواهند کرد. به مردم مهر بورزید. ولی نعمتان کشورند. شما هم برادران حافظ مال و جان و ناموس ماهستید. امین هستید. امینتر باشید. خدا یارتان

 22. باسلام.من ازساوه رفتم تهران وندونسته واردطرح شدم وسه مرتبه دراون ساعت جریمه شدم وخبرنداشتم،لااقل یه بارباشه قبول.ازکجابایدبیارم این جریمه روبدم؟

 23. سلام
  بنده در مورخ ۸/۱۹ استعلام خلافی گرفتم متوجه شدم جریمه در مورخ ۴/۳۰ ثبت شده
  حال میخواستم بدونم آیامهلت برای اعتراض دارم؟

 24. ده دقیقه پیش پیام اومد
  مالک محترم خودرو به شماره ۰۰س۰۰ از سامانه دوربين جايگاه بنزين عالي نژاد-۲/۴ در تاريخ ۱۳۹۷/۰۸/۱۹-۲۰:۳۰ تخلف تجاوز از سرعت تا ۳۰ کيلومتر دريافت و در حال بررسي و ثبت مي باشد. پليس راهور ناجا
  و در این ساعت من در منزلم ساعت. و ماشینم جلوی منزل پارک هست.
  چحوری اعتراض کنم

 25. قرار بوده جریمه های معاینه فنی از طریق دوربین از اول آبان ماه اعمال شود که تا اواسط آبان ماه هم تمدید شد ولی برای بنده ۱۰ جریمه معاینه فنی در شهریور و مهر ماه دوربین ثبت کرده است. چگونه باید اعتراض کرد؟

 26. سلام ، من امروز که خلافی ماشینمو گرفتم متوجه شدم دو تا از تخلف هایی که ثبت شده شناسه قبض و پرداخت نداره ، در واقع قابل پرداخت نیست ، از زمان جریمه هم هنوز یک ماه نگذشته

 27. با سلام چند روز پیش پلیس راهننایی و رانندگی بنده رو به خاطر خراب بودن چراغ جلو سمت شاگرد نگه داشت در صورتیکه سرشب بود و مه شکن ها روشن بود و بنده از خرید چراغ برمیگشتم به ایشون چراغ رو نشون دادم گفتم دارم میرم تعویضش کنم گفت نه باید جریمه بشی منم گفتم عیب نداره جریمه کن ایشون ۶۰هزار تومن و ۳ نمره منفی بنده رو جریمه کرد فرداش پیامک اومد که ۷۵ هزار تومان دیگه فلان جا جریمه شدی در صورتیکه من اصلا اونجا نبودم
  روز بعدش پیامک اومد ۳۰ تومن جریمه شدی در صورتیکه اونجا هم‌نبودم
  واقعا انصافه؟
  لطفا راهنمایی کنین

 28. سلام
  من درتاریخ۹۷/۰۸/۰۹در مسیر حمیدیه اهواز ۳۰هزارتومان جریمه شدم الان که اومدم پرداخت کنم شده ۶۰هزارتومان امروز ۹۷/۰۸/۲۲یعنی ۱۳روز پس جریمه شدن مگه میشه تو ۱۳روز دوبرابر بشه اخه

 29. کلی جریمه معاینه فنی ثبت شده واسم در صورتیکه دارم معاینه فنی !!!
  متاسفم که سازمان بازرسی وجود نداره اصلاً که به اعتراض مردم رسیدگی کنه !!!

 30. با سلام – من تاریخ سوم آبان از اتوبان تهران به قزوین رفتم و برگشتم جایی پلیس برام اخطار توقف نداد اما امروز که استعلام خلافی گرفتم دیدم جریمه دو برگی به مبلغ ۴۰ هزار عدم توجه به فرمان پلیس ۱۵۰ هزار تومان حرکت مارپیچ و ۲۰۰ هزار تومان سرعت غیر مجاز بیشتر از حد مجاز زده !! چکار میشه کرد؟ اخه واقعا اینها خدا و پیغمبر ندارن؟! اگر سرعت رفته بودم یا اینکار رو انجام داده بودم برام مهم نبود اما وجدانا دروغه!! ایا واقعا میشه احقاق حق کرد؟؟!

  1. سلام بله می تونید اعتراض کنید بعضا پلاکها دستکاری میشه و یا اشتباهاتی پیش میاد که افراد به ناحق جریمه میشن

 31. سلام
  مبلغ دویست هزارتومن خلافی خودرو رو پرداخت کردم و جریمه ها از لیست خلافی پاک شد الان بعداز چهار ماه دوباره همون خلافی ها با همون شناسه قبض و با تاریخ جدید برام ثبت کردن ونوع خلافی هم زده تسلیمی ولی برگه جریمه ای به من ندادن و میگن قابل رسیدگی نیست بابد چی کنم

 32. سلام: ببخشید من در تاریخ ۷/۲۹ مبلغ ۱۰هزار تومن جریمه به علت نداشتن کمربند شدم در صورتی که بنده اصلا هیچ وقت بدون کمربند نیستم و چهار راهی که جریمه شدم دوربین هم داره برام جریمه دو برگی هم ثبت کرده اند آخه چرا الکی چریمه می نویسند آیا با وجود دوربین قابل پیگیری هست چکار کنم ممنون

 33. سلام‌من‌‌درسال۹۶مشهدنرفتم۲۰۰۰۰هزارتومان‌دوربین‌جریمه‌اومده‌شماره‌پلاک۲۱ب۱۱۸‌‌‌‌‌۲۱

 34. بنده در تاریخ ۲۲/۴/۹۷در پلیس راه ماهان کرمان ۳۰ تومن جریمه شدم و کیف مدارک را دادم به پلیس با توجه به اینکه دو کارت ماشین داشتم ماشینی که در پارکینگ بوده جریمه کرد و بنده برگ جریمه را گرفتم رفتم وبعد از ۴ ماه متوجه شدم بعد از ده دقیقه در همان پلیس راه دو قبض جریمه برایم آن یکی ماشینم نوشتن آیا واقعآ اینکار درست جواب خدا را چه میدهند این جریمه ها رامی نویسند بنده چگونه ازاین مامور باید شکایت کنم

  1. سلام به طرق مختلف میشود از پرسنل ناجا و راهور شکایت کرد ۱-تماس با شماره ۱۹۷ و اعلام گزارش و شکایت و اخذ شماره پیگیری ۲-مراجعه به بازرسی یا حفاظت اطلاعات یگان خدمتی مامور متخلف ۳-مراجعه به دادسرای نظامی جهت طرح شکایت از مامور متخلف

 35. سلام. جای جریمه دوبرگی شدم که خدای نمیدونم مال کدام استانه تابرسه به اینکه رفته باشم.ایامیتونم ازروی جریمه مامور وظیفه شناسو پیدا کنم

  1. کارشناس راهور (جناب سرهنگ حسن وند) : سلام دقیقا از روی کد افسر جریمه کننده میشود مشخصات افسر و محل خدمتش را مشخص کرد
   با تماس با تلفن ۱۹۷ در هر استانی که هستن میشود پیگیری کرد

 36. سلام
  یه مدت پیش یه پیامک جریمه برام اومد به علت استفاده از گوشی موبایل
  رفتم توی لینک سایت که عکسم گذاشته بود
  دیدم ساعت ۷ صبح فلان تاریخ بود
  از سوابق گوشی اون روز را چک کردم اصلا تماس ورود یا خروجی نداشتم و فقط دستم کنار گوشم بوده و ۱۰۰ هزار تومان جریمه شدم
  باید چی کار کنم؟

 37. با سلام و احترام
  اگر به مدت یک ساعت در یک مکانی پارک کنی و در این مدت دوبار جریمه شده باشی آیا امکان حذف یکی از آنها وجود دارد
  با تشکر

  1. کارشناس راهور(جناب سرهنگ حسن وند): سلام خودرویی که در یک مکان پارک شده در هر ساعت فقط یکبار و با یک کد تخلف جریمه شود
   اگر بیش از یک بار بوده قابل پیگیری و حذف یک مورد است
   از طریق مراکز شش گانه بررسی تخلفات رانندگی

 38. با سلام ، فرمانده محترم راهنمایی و رانندگی به دلیل شلوغی مراکز معاینه فنی ، برای دریافت معاینه فنی تا تاریخ ۳-۹-۹۷ ( روز شنبه) در صدا وسیما مهلت دانند تا برای گرفتن برگ معاینه اقدام نمایید .
  بنده در تاریخ پنجشنبه ۱-۹-۹۷ ساعت ۱۲ ظهر موفق بگرفتن معاینه فنی شدم و امروز پیامکی دال برای اینکه در تاریخ ۱-۹-۹۷ ساعت ۹:۵۶ دقیقه ملک خودرو … فاقد معاینه فنی بوده ! این دوگانگی از چیست ؟

 39. سلام ماشین بنده نزدیک به ۵ماهه که به خاطره بالابودن خلافی توسط پلیس راهورتوقیف ودرپارکینگ میباشد،متاسفانه برگ پارکینگ روگم کردم اگرمبلغ خلافی روپرداخت کنم وعدم خلافی روبگیرم ستادترخیص مربوطه برگه پارکینگ روازمن میخوادیانمیخواد؟من اونوگم کردم ،لطفاراهنمایی کنیدممنون میشم.

  1. کارشناس (جناب سرهنگ حسنوند):سلام اگر مالک ماشین با مدارک خودرو به ستاد ترخیص مراجعه کند و خلافی را پرداخت کند هر چند برگه پارکینگ را گم کرده باشه میتواند خودرو را ترخیص کند اگر کارشان انجام نشد از همان ستاد ترخیص موضوع را با ۱۹۷ مطرح کند

 40. روزی ۱۰۰بار به خودم برای ایرانی بودنم لعنت میفرستم،تو جاده ای ک سرعت مجازش ۹۵کم بود ی خودرو راهنمایی رانندگی با کمتر از۸۰داشت میرفت ازش سبقت گرفتم بهم ایست داد ناحق ناحق۹۰تومن جریمه زد کلی باهاش بحث کردم گفتم من باکمتر از۹۵ازت رد شدم گوش شنوا نداشت ،بعد دوماه الان متوجهه شدم اون مامور ۸جریمه برام صادر کرده تو روزها وزمانهای مختلف ۹۴۰هزار تومن جریمه چیو باید بپردازم. اره عزیزم میدونم باید از طریق۱۰±اقدام کنم ولی گفتم ک این ملت ببینن دارن تو چ خراب شده ای زندگی میکنن

 41. سلام
  مدتی است مدام برای من پیامک جریمه ورود به طرح ترافیک می آید، در صورتی که من در محدوده وارد نشده ام. در سایت هم ثبت نام کرده ام. محل ورود به طرح را مشخص نمی کند. عکس خودرو را هم که نمی فرستند. من چگونه می توانم موضوع را بررسی و یا به آن اعتراض کنم.

 42. سلام مرجع اعتراض به جریمه ورود به طرح ترافیک کجاست. برای من چندین بار پیامک ورود به طرح آمده. در سایت عضو شدم فقط ساعت تردد قید شده و محل آن مشخص نیست. ضمنا عکسی هم وجود ندارد که مشخص شود واقعا من این تخلف را انجام داده ام یا شخص دیگری شماره اتومبیلش را دستکاری کرده است. لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. سلام عوارض ورود به طرح مربوط به شهرداری هست با شماره ۱۳۷ داخلی ۵ تماس بگیرید
   برای اعتراض به جریمه راهور باید به اجراییات مراجعه کنید که در بالا آدرس مراکز آمده

 43. سلام من دیشب ۹۷/۹/۱۹اخبار گوش دادم رئیس راهور گفت اگه دوربین شما رو جریمه کرده و پیامک براتون اومده و همراه با پیامک شناسه قبض و پرداخت اومده صد درصد پلاک اشتباه ثبت شده
  به نظر شما واقعیت داره؟؟

 44. سلام ببخشید همسرم حدود یماه قبل تصادف داشته و در اون تصادف اعلام کردن که مشروب خورده ولی توسط قاضی تبریه شده و بابت اون مبلغ ۴۰۰ تومن جریمه شده و ما کل خلافی ماشینو پرداخت کردیم برای ازادکردن ماشین بمیخاستم ببینم میشه بابت جریمه ای که پرداخت کردیم هم اعتراضذبزنیم باتوجه به اینکه تبریه شده ممنون

 45. در سامانه یک مورد * نظارتی * نوشته شده که در توضیحات نوشته چراغ قرمز !!
  آیا مثل جریمه های دوربین هست ؟ میشه فعلا پرداخت نکرد تا اعتراض بدم ؟

 46. سلام راننده خودرو تاکسی هستم با تاکسی به مشهد نرفته ام واگر هم بخواهم بروم بایستی مرخصی داشته باشم جهت ارایه به مامورین ولی جریمه تخلف دوربین در مشهد امده چه کنم

 47. سلام
  براي موتور سيكلتم خلافي گرفتم سه تا جريمه پشت سر هم تو يه روز و ساعت خرداد ماه ٩٧ داره به صورت تسليمي
  درصورتي كه موتور من امسال كلا تو پاركينگ منزل خراب بوده
  با توجه به اينكه جريمه تسليمي اعلام شده قابل پيگيري هست؟
  پيشاپيش ممنونم از راهنماييتون

  1. کارشناس راهور( جناب سرهنگ حسنوند): سلام جریمه هایی که بصورت تسلیمی ثبت شده حتما باید شماره گواهینامه درج شده باشه
   لذا اگه به این شکلی هست که میفرمایید حتما از طریق اجراییات راهور و یا مراکز شش گانه بررسی تخلفات رانندگی قابل پیگیری است

 48. من بیرجند زندگی میکنم و تا به حال به جز مشهد با ماشینم هیچ جایی نرفتم رفتم خلافی ماشین رو گرفتم دیدم برام توی سنندج جریمه ثبت شده بود پیگیری کردم معلوم شد اون فرد پلاک رو دست کاری کرده کرده شده پلاک من ماشینش هم مثل ماشین من بوده.

  1. باعرض سلام وخسته نباشیدبنده رادرساعت(۱۰/۵)صبح مورخه ۹۷/۹/۲۱درمحورمشهد-نیشابورسی هزارتومان جریمه کردنددرصورتی که فرهنگی هستم ودرآن روزسرکاربودم لطفابفرماییدچکارکنم .ممنون

 49. با سلام
  دوبرگ خلافی در مهر ۹۷ به صورت الصاقی روی برف پاک کن ماشین بود به دلیل توقف در پارک ممنوع هر کدام به مبلغ ۱۵۰/۰۰۰ ریال ولی الان که می خواهم به صورت اینترنتی پرداخت کنم مبلغ هر کدام ۳۰۰/۰۰۰ ریال می باشد چرا ؟

 50. سلام خسته نباشیدمن درتاریخ۹۷/۴/۱۰سبقت غیرمجاز۲۰۰تومن جریمه شدم وپرداخت نکردم الان دوبل شده ومن امروز رفتم پرداخت کنم همون۴۰۰تومن رو زده بود کسرنکرده بود من بایدچیکارکنم راهنماییم کنید.

  1. سلام جریمه های سال ۹۶ مشمول بخشودگی جریمه دیرکرد است نه سال ۹۷
   مهلت پرداخت جریمه ۶۰ روز است و اگر در بازه موردنظر پرداخت نشود مشمول جریمه دوبرابری یا جریمه دیرکرد می شود.

   1. با سلام و احترام، مزخرف ترین سیستم تصمیم گیری در ایران وجود داره. در علم مدیریت این یک اصل اساسی است که تصمیمات باید جوری گرفته بشه که تبعات منفی نداشته باشه و کسی انجام کار بدتر را به نفع خودش ندونه. اینکه نرخ ۲ برابری جریمه های ۹۶ بخشیده بشه اما برای ۹۷ اینطور نباشه دقیقا منجر به این میشه که هر کس در سال ۹۷ جریمه شد پرداخت نکنه تا چنین تصمیم بخشودگی در سال آینده هم اعلام بشه.
    اینگونه تصمیمات را به کرات در امور مربوط به نظام وظیفه هم می بینیم.
    مسئولان رده بالای کشور باور کنند که این مملکت رو به قهقرا میره و این افتضاحات در تصمیم گیری فقط یک نشانه از دهها یا هزاران آن است.
    سیستم را اصلاح کنید قبل از آنکه اجبار آنرا اصلاح کند.(البته اصلاحی که من گفتم لزوما همپوشانی با جریان سیاسی اصلاحات نداره و اصلا بحثم جناحی نیست. کسی خوشحال یا نگران نشه!!!)

 51. باسلام ماشین بنده در برج۶ داخل پارکینگ بوده اصلا بیرون نرفته ام سه موردتخلف جاده نیشابور مشهدبرایم ثبت شده است .به پلیس منطقه ام مراجعت کردم گفت.بروپلیس باضافه۱۰ مراجعه کردم گفت پلیس راهور.مراجعه کر دم گفت هرچه پلیس بگوید درست است .حالا مانده ابم بااین تخلف های ثبت شده لطفا راهنمایی کنیدچطور ثابت کنم که من اصلا در ان منطقه نبوده ام ..ممنون

   1. سلام
    من توی بزرگراه امام علی به فاصله نه دقیقه سه بار به خاطر سرعت غیر مجاز جریمه شدم ایا امکانش هست که اعتراض کنم و ایا قانونیه این کاری که کردن؟

    1. سلام در فاصله ۹ دقیقه سه بار قطعا توسط یه دوربین نبوده و توسط سه دوربین در فواصل مختلف بوده که غیر قابل اعتراض است
     ولی اگر یه دوربین در یک نقطه سه بار جریمه کرده قابل اعتراض است

 52. نمیدونم این چه وضعیه.برای من جریمه دو برگی نوشته شده با اینکه خودم خبر ندارم دوبرابر هم شده…حداقل نامردا یه پیامکی یه اطلاعی یه چیزی بلکه من بفهمم تخلف کردم.هر دقیقه باید استعلام بگیرم که تخلف کردم یا نه که دوبرابر نشه…با مسافرکشی و بدبختی پول دربیاریم اونوقت بی خبر جریمم دوبرابر شده باشه عجب نامردایی ان اینا

  1. جریمه هایی که بصورت دوبرگی نوشته میشه دو برابر نمیشه و متاسفانه گاها بصورت ناعادلانه هم جریمه صورت میگیره

 53. با سلام به نظر من ثبت تخلفات برای جریمه خودرو اشتباهه چون قصه هزار و یک شبه ممکنه طرف اصلا مقصر نباشه راننده دیگه با سرعت بیاد بخواد سبقت بگیره این یکی هم مجبور بشه بزنه کنار یا با سرعت بره که عقبی بهش نخوره .حالا دوربین هر دو رو ثبت می کنه پس می بیبنیم نصب دوربین تنها راه حل ثبت تخلفات نیست البته در بعضی موارد دیگه مثل دزدی ماشین و غیره خوب به درد می خوره . با سپاس

 54. سلام شاخص جریمه چطوره چرا اینطور مردم رو جریمه میکنین من سبقت نگرفتم نوشته ۲۰۰هزار از کجا بیارم

  1. سلام شاخص جریمه در واقع تخلف راننده میباشد که یا توسط دوربین است یا مامور راهور ، ولی اگر فکر میکنید که به ناحق مامور جریمه کرده و دلیل نیز دارید از طریق سامانه ۱۹۷ نسبت به مامور اعتراض و حتما رسیدگی میشود

 55. سلام من خلافی اینترنتی پرداخت کردم ولی کم نشده تا یک ماه اگه صبر کنم که از تاریخش میگذره ۲برابر میشه

  1. سلام سامانه راهور با تاخیر دو هفته ای به روز رسانی میشه.
   پرداخت شما انجام شده و موردی نداره . برای اطمینان می تونید کد vin به ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ ارسال کنید

 56. اقا واسه من زدن حرکت نمایشی و مارپیچ ساعت ۱ شب تو خیابان کیانپارس اهواز و شکایت پلاک از طرف راهنمایی و رانندگی جریمه دو برگی هم زدن واسم اخه تو ان خلوتی چی دارم مارپیچ برم و حرکت نمایشی انجام بدم الانم رفتم راهنمایی رانندگی گفتن باید یک ماه ماشینت بره پارکینگ حال باید چکار کرد .بعدشم کدوم مامور ساعت ۱ شب میاد پرسه بزنه تو خیابونا … حال باید چه کرد ممنون

  1. با توضیحات داده شده تخلف مربوط به دور دور و … میباشد که معمولا شکایت پلاک هم از طرف پلیس امنیت اخلاقی است که علاوه بر جریمه خودرو نیز میبایست به پارکینگ منتقل شود

 57. سلام
  اینکه ادم خلاف میکنه و جریمه میشود درست ولی اینکه مامور به ادم بی احترامی میکند و ناسزا میگوید با کیست من یه معلول هستم امروز از یه مامور به نام صفری کلی ناسزا و بی احترامی شنیدم این کار در شان ماموران خوب نیست تو رو خدا پیگیری کنید مگ چه گناهی کردم که معلولم که یک مامور هر چی از دهنش امد بگه فقط بخاطر لباسی که تنش هست که حرمتش را نگه نداره از شهرکرد

  1. اولا به جرایمی که بصورت تسلیمی باشد در اکثر موارد رسیدگی نمیشود دوما یک پرینت از خلافی خودرو خود بگیرید ببینید بابت چی بوده قطعا بابت یک کد مبلغ ۱۳۰ هزار تومان نبوده سپس اقدام به اعتراض کنید

 58. سلام من چند وقت پیش از سمت فیروزآباد به سمت شیراز میرفتم بعد چند ماه رفتم خلافی بگیرم دیدم یه دویست تومن و یه صد تومن جریمه شدم برای اخطار پلیس
  که توقف نکردم در صورتی که اصلا اخطاری در کار نبود غیر ممکنه پلیس به من بگه وایسا و من برم کاکا آگه نفتو نمیخرن ما باید جوبشو بخوریم

 59. سلام”پارسال خودروبنده روانقلاب به نامردی ۳۰تومن جریمه کردن الصاقی چرانامردی من خیابان انقلاب ترددکردم درسته ولی بخدادوبل پارک نکردم.بعدش حالاهمون جریمه دوبل شده مگه جرایم الصاقی دوبل میشه.

 60. سلام بنده در تاریخ ۹۷/۹/۲ توسط دوربین محور آمل جریمه شدم در صورتی که شهر خودمون بجنورد بودم، چیکار میتونم بکنم

 61. با سلام و خسته نباشید من از فرمون خلافی گرفتم ۳۶۰۰۰۰۰ تومن عبور از چراغ قرمز اومده چطوری میتونم معترض این جریمه که مطمئنم نکردم بشم

 62. سلام برادر عزیزم من هم اکنون در سایت دیدم من را بخاطر نداشتن معاینه فنی در تاریخ ۲۵/۶/۹۷ جریمه کردید.من از خرداد ۹۷ تا خرداد۹۸ معاینه فنی دارم اتفاقا روی شیشه نصب کردمضمن اینکه به من یک کارت برتر دادید که با توجه به عمرماشین خودرو را خوب نگه داشتم.نمیدونم برای چیست. خواهش پیگیری فرمایید

  1. سلام به یکی از مراکز معاینه فنی مراجعه کنید و بررسی کنید که آیا پلاک شما در سیستم به درستی ثبت شده یا خیر

 63. به خدا پناه میبریم وازاومیخواهیم اگرحقی داریم از ناحقان وزورگویان وکسانی که درپناه این لباس مقدس بجای ادای وظیفه وحمایت از مردم بسان گرگهای وحشی در اومدن وبه جان ملت افتاده اندرا بگیرد بیشتر ازاین گفتن به صلاح نیست چون ازیه پاپوش دیگر واقعا میترسم حسبی الله ونعمه الوکیل اسم مامور گروهبان….. با التماس دعا

 64. امروز رفته بودم خیابون بهبودی
  وقتی اومدم خونه پیامک جریمه دوبرگی ورود به طرح اومد
  درحالی که اصلا از بهبودی به سمت شرق و ورود به محدوده طرح نشدم
  عجب مملکتی شده
  حالا بدو دنبال اینکه اعتراض بزنی!

 65. سلام ماشین بنده در چابهار بوده و دوربین اداره هم نشان میدهد که اداره بودم(در محل کارم)، ۴آذر ماه نودوهفت در ایرانشهر دو جریمه همزمان ساعت ۱۱/۱۰ دقیقه یکی عدم نداشتن گواهی نامه و یکی هم نبستن کمربند راننده واقعا خودم شوکه شدم واقعا پول پرداخت جریمه رو نداریم دستوری در این زمینه صادر نمایید

 66. باسلام
  خلافی ماشین من ۶۸۰هزار تومان است آیاراهی برای کم کردن وجود دارد البته ۳۴۰تومان بود دوبرابر شده است اگر راهی هست کجا مراجعه کنم باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *