naghshe

مجموعه مديريتي ترافيك شهر اصفهان جهت کنترل ترافیک از فن آوري روز دنيا براي حل اين معضل پيچيده استفاده نموده است و بر اين اساس سيستم كنترل مكانيزه محدوده طرح ترافيك و محدوده زوج و فرد شهر اصفهان راه اندازی شده است.

محدوده طرح ترافیک اصفهان طرح شامل:

  • از سمت شمال : خیابان مسجدسید –  خیابان عبدالرزاق
  • از سمت شرق : خیابان هاتف – خیابان نشاط – خیابان چهارباغ خواجو
  • از سمت جنوب : خیابان کمال الدین اسماعیل و خيابان مطهري
  • از سمت غرب : خیابان دکتر بهشتی – خیابان کاشانی

می باشد. همچنین تردد در خیابان های مرز محدوده طرح ترافیک شهر اصفهان مشمول اجراي محدوديت تردد نبوده و براي وسائل نقليه آزاد است. به منظور تسهيل در رفت و آمد ساکنين و کارمندان ادارات واقع در محدوده ساعات اجراي طرح و ممنوعيت تردد براي خودروهاي با پلاک غيرهمگون از ۸ صبح تا ۱۳ و از ساعت ۱۶ لغايت ۲۱ در نظر گرفته شده است. تردد خودروها در روزهاي تعطيل رسمی و به شرط عدم اعلام شرايط ويژه ترافيكی و زيست محيطی در محدوده طرح آزاد است.

در این روش تمامی معابر ورودی و معابر ميانی محدوده طرح ترافيک شهر اصفهان به دوربين های هوشمند پلاک خوان مجهز شده، اين دوربين ها به طور مستمر از معبر، تصوير برداري کرده و شماره پلاك تک تک خودروهاي عبوری را قرائت مي نمايند، پس از پردازش اطلاعات، خودروهاي فاقد مجوز و متخلف شناسائی شده و براي آنها جريمه ثبت مي گردد. شهروندان مي توانند جهت اطلاع از تخلفات، با استعلام خلافی خودرور با اپلیکیشن فرمون و یا با استفاده از سامانه استعلام تخلفات رانندگي پليس راهور و یا از  سامانه پیامکی ۱۱۰۰۰۵۱۵۱ میزان خلافی خودرو خود را استعلام نمائید.

برای دانلود مستقیم اپلیکیشن فرمون می توانید با کلیک بر روی دکمه زیر آخرین نسخه برنامه فرمون را دانلود کنید.

دانلود فرمون

 نقشه محدود طرح ترافیک اصفهان

نقشه محدوده طرح زوج و فرد اصفهان

نقشه محدوده زوج و فرد اصفهان

منبع:

سایت شهرداری اصفهان

سایت اصفهان ادوایسر

مطلب پیشنهادی  خرید طرح ترافیک 97 (روزانه، هفتگی، ماهیانه، سالیانه)

مطلب پیشنهادی  خرید طرح زوج و فرد؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *