نکات مهم خرید پژو 206 کارکرده

یکی از پرفروش‌ترین خودروهای حال حاضر بازار، پژو ۲۰۶ است. با توجه به قیمت مناسب‌تر ۲۰۶ در مدل‌های پایین، این هاچ‌بک این روزها به یکی از بهترین گزینه‌ها برای اکثر افراد تبدیل شده است. در این مطلب شما را با چند توصیه و نکته کوتاه در زمان خرید پژو ۲۰۶ دست دوم آشنا می‌کنیم تا بتوانید در این گرانی خودرو انتخاب بهتری با بودجه خود داشته باشید.

 

۱- بررسی موتور

برای خرید ۲۰۶ کارکرده باید حتما کارکرد موتور را با دیاگ و درون موتور را به خوبی چک کنید. اگر کربن و روغن سوخته در موتور وجود داشت،‌ این ماشین به احتمال زیاد در معرض خراب شدن یاتاقان قرار دارد. موضوعی که در نهایت می‌تواند کار را به تعمیر اساسی موتور خودرو بکشاند. همچنین سالم بودن دسته سیم‌ها و سوکت‌ها را بررسی کرده و اطمینان حاصل کنید که دستکاری در آنها صورت نگرفته باشد.

 

۲- بررسی اتاق

اگر اتاق ۲۰۶ در اثر تصادف آسیب دیده باشد، به احتمال زیاد درِ موتور و مجموعه سینی رادیاتورها و گلگیرها و سرشاسی موتور هم آسیب دیده‌اند. بنابراین نیاز است تا اتاق را هم خیلی خوب بررسی کنید.

توجه داشته باشید به طور کلی برای هر ماشینی اگر در داخل موتور و داخل صندوق دچار رنگ‌شدگی، لهیدگی و رنگ پریدگی (جدای از سوختن رنگ داخل کاپوت بخاطر حرارت موتور) باشد می‌توان به سلامت اتاق آن شک کرد.

 

۳- بررسی گیربکس

در صورتی که با لرزش ابتدای حرکت یا بکسوات در هنگام تعویض دنده مواجه شدید، احتمالاً این موضوع به تعمیرات دیسک و صفحه کلاچ منجر می‌شود.
در مدل‌های ۲۰۶ اتومات وجود مقداری تقه و تاخیر کاملا طبیعی است اما در صورتی که این تقه‌ها یا تاخیرها زیاد و پی‌درپی باشند جای اشکال است. تاخیرهای زیاد نشان می‌دهد که یا روغن هیدرولیک کثیف است و یا گیربکس بسیار کارکرده است.

 

۴- بررسی جلوبندی

اجزای جلوبندی نباید در پستی بلندی‌ها و سطح‌های ناهموار تولید صدا نکنند. توجه داشته باشید که بهتر است این کار را در نزد متخصص انجام دهید.

 

۵- ایمنی

از خرید خودروهای دستکاری شده و تیونینگ (یا اصطلاحا اسپرت) شده خودداری کنید. در این خودروها  تغییرات غیر‌اصولی مثل: پایین آوردن ارتفاع ماشین با استفاده از فنرهای برش ‌خورده، رینگ‌های بزرگ یا استفاده از سیستم‌های جانبی که با سیستم برق ۲۰۶ همخوانی ندارد باعث پایین آمدن ایمنی ماشین می‌شود.

 

توصیه آخر
براساس نظرات کارشناسان عمر مفید ۲۰۶، پنچ سال است بنابراین از خرید خودرو با عمر بیش از ۵ سال بهتر است خودداری کنید.

 

همچنین می توانید با دانلود اپلیکیشن فرمون ، قیمت کارشناسی و به روز ۲۰۶ یا سایر خودروهای کارکرده و دست دوم را بر اساس مدل، سال و تنوع مدل، رنگ، کیلومتر کارکرد، بیمه و تخفیف، قسمتهای رنگ شده یا تعویض شده خودرو را استعلام کنید. برای دانلود فرمون روی لینک زیر کلیک کنید:

دانلود فرمون

 

 

خلاصه
عنوان مقاله
نکات مهم خرید پژو ۲۰۶ کارکرده و دست دوم
توضیحات
در این مطلب شما را با چند توصیه و نکته کوتاه در زمان خرید پژو ۲۰۶ دست دوم آشنا می‌کنیم تا بتوانید در این گرانی خودرو انتخاب بهتری با بودجه خود داشته باشید.
نویسنده
نام پابلیشر
اپلیکیشن فرمون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *