Last Updated:

علت تأخیر یا نرسیدن «گواهینامه رانندگی» چیست؟

فرمون

رئیس مرکز صدور گواهینامه پلیس راهور ناجا نقص در ارائه آدرس را مهمترین مشکل تاخیر یا نرسیدن گواهینامه رانندگی به دست متقاضیان عنوان کرد.

به گزارش فرمون به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ احمد کرمی اسد رئیس مرکز صدور گواهینامه پلیس راهور ناجا در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس در خصوص علت تاخیر در ارسال گواهینامه‌ها اظهار داشت: پلیس راهور ناجا تایید پرونده‌های متقاضیان قبول شده در آزمون گواهینامه را کمتر از 24 ساعت انجام می دهد.

رئیس مرکز صدور گواهینامه پلیس راهور ناجا با تاکید بر این مطلب که در روند صدور گواهینامه تعللی صورت نمی‌گیرد، تصریح کرد: فرآیند چاپ گواهینامه نیز با کمترین زمان ممکن یعنی حدود 2 تا 3 روز طول می‌کشد اما مسئله و مشکل موجود، آدرسی است که خود متقاضیان به پلیس می‌دهند.

مطلب پیشنهادی: ۴ روش پیگیری گواهینامه رانندگی با کد ملی و استعلام صدور گواهینامه

وی گفت: متقاضیان باید آدرس منزل خود را ارائه دهند نه محل کار یا خوابگاه.

سرهنگ کرمی اسد افزود: متاسفانه عدم توجه به این موضوع باعث شده که هم اکنون تعداد قابل توجهی از گواهینامه ها به دلیل نقض در آدرس برگشت بخورد.

رئیس مرکز صدور گواهینامه پلیس راهور ناجا در پاسخ به دیگر پرسش فارس در این خصوص که تکلیف افرادی که در یک شهر شاغل یا دانشجو بوده و در آزمون گواهینامه شرکت می‌کنند در ارائه آدرس منزل چه می شود؛ خاطرنشان کرد:هیچ مشکلی وجود ندارد؛ این افراد باید در خود اظهاری آدرس واقعی منزلشان را در شهرستانی که هستند بنویسند؛ آن محدودیت آدرس که در ذهن افراد وجود دارد برای شماره گذاری و تخصیص پلاک است که حتماً باید آدرس محل سکونت با آدرسی که برای دریافت سند درج می‌شود یکی باشد نه برای گواهینامه.