Last Updated:

بازگشایی مراکز تعویض پلاک از ۶ اردیبهشت

فرمون

کلیه مراکز تعویض پلاک و دفاتر خدمات خودروئی سراسر کشور با آمادگی کامل از تاریخ ۶ اردیبهشت با اعمال طرح زوج و فرد پلاک و با اجرای دقیق مصوبات و پروتکل‌های بهداشتی مبارزه با ویروس کرونا، بازگشایی می‌شوند.

سرهنگ علی سلیمانی رئیس پلیس راهور شرق استان تهران در خصوص بازگشایی مراکز تعویض پلاک اظهار داشت: ارائه خدمات برابر مقررات و با لحاظ شرایط رعایت طرح زوج و فرد برای مراجعه به مراکز تعویض پلاک الزامی بوده و باید توسط مراجعان رعایت شود.

مطلب پیشنهادی: نحوه تشخیص پلاک زوج و فرد

 رئیس پلیس راهور شرق استان تهران افزود: مراجعه کنندگان باید در زمان مراجعه به مراکز تعویض پلاک و انجام امور مربوطه صبر و شکیبایی لازم را داشته باشند و از تجمع در مقابل باجه‌ها خودداری کند.

سرهنگ سلیمانی تصریح کرد: افرادی که عجله و ضرورتی برای تعویض پلاک خودرو ندارند می‌توانند در هفته‌های بعد از بازگشایی به مراکز تعویض پلاک مراجعه کنند.

وی بیان داشت: کلیه مراجعه کنندگان موظفند از وسایل حفاظت شخصی نظیر ماسک و دستکش در زمان مراجعه به مراکز تعویض پلاک و دفاتر خدمات خودرویی استفاده کنند.

 رئیس پلیس راهور شرق استان تهران خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از تجمع افراد در مقابل غرفه‌ها و در راستای اجرای طرح فاصله گذاری، فضای مقابل باجه‌ها با استفاده از خط کشی و با فاصله یک متری جداسازی شده است لذا متقاضیان ملزم به رعایت فاصله اجتماعی هستند.

سرهنگ سلیمانی در ادامه افزود: صرفاً خریدار و فروشنده مجاز هستند وارد مراکز تعویض پلاک و دفاتر خدمات خودرویی شوند و در زمان مراجعه به مراکز تعویض پلاک و یا به دفاتر خدمات خودرویی نوشت افزار مورد نیاز خود را به همراه داشته باشند و مراجعه کنندگانی که مهلت اعتبار وکالت نامه‌های آن ها به اتمام رسیده است باید نسبت به تمدید اعتبار وکالت نامه‌ها اقدام کنند.

وی در پایان گفت: امیدوارم که همشهریان عزیز به پروتکل‌های بهداشتی صادره از ستاد مقابله با کرونا احترام گذاشته و برای سلامتی خود و سایران در هنگام مراجعه به مراکز تعویض پلاک و دفاتر خدمات خودرویی نهایت ملاحظه را داشته باشند.

ساعات کاری مراکز تعویض پلاک در سراسر کشور،  از شنبه تا چهارشنبه از ۷ صبح تا ۱۴ بعدازظهر و پنجشنبه ها نیز تا ۱۲ ظهر خواهد بود.

لذا ضمن اجرای دقیق مصوبات و پروتکل های بهداشتی مبارزه با ویروس کرونا نسبت به ارائه خدمات برابر مقررات و با لحاظ سایر شرایط به شرح زیر اقدام می گردد:

1_رعایت طرح زوج و فرد برای مراجعه به مراکز پلاک الزامی بوده و بایستی توسط مراجعین رعایت گردد.

2_مراجعه کنندگان بایستی در زمان مراجعه به مراکز تعویض پلاک و انجام امور مربوطه صبر و شکیبایی لازم را داشته باشند.

3_افرادی که ضرورتی و عجله ای برای تعویض پلاک خودرو ندارند می‌توانند در هفته های بعد از بازگشایی به مراکز تعویض پلاک مراجعه نمایند.

4_کلیه مراجعه کنندگان موظف اند از وسایل حفاظت شخصی نظیر ماسک و دستکش در زمان مراجعه به مراکز تعویض پلاک و دفاتر خدمات خودرویی استفاده نمایند.

5_برای جلوگیری از تجمع افراد در مقابل غرف و در راستای اجرای طرح گذاری، فضای مقابل باجه ها با استفاده از خط کشی و با فاصله یک متری جداسازی گردند.

6_صرفا خریدار و فروشنده مجازند وارد مراکز تعویض پلاک و دفاتر خدمات خودروئی گردند.

7_مراجعه کنندگان موظفند در زمان مراجعه به مراکز تعویض پلاک و یا به دفاتر خودرویی، نوشت افزار مورد نیاز خود را به همراه داشته باشند. (مانند خودکار).

8_مراجعه کنندگانی که مهلت اعتبار وکالت نامه های آنها به اتمام رسیده است باید نسبت به تمدید اعتبار وکالت نامه ها اقدام نماید.

9_مراجعه کنندگان در هنگام استفاده از دستگاه خودپرداز یا Pos بایستی از تماس مستقیم با دکمه ها اجتناب نموده و از دستکش و یا دستمال کاغذی استفاده نمایند.

10_نشستن در صندلی های انتظار با رعایت فاصله های مشخص ضروری است.