Last Updated:

دلیل کاهش قیمت خودرو در بازار چه بوده است؟

بازرس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو اعلام می کند که با آغاز فرایند پیش فروش خودرو، قیمت ها در بازار خودرو سیر نزولی به خود گرفته است.

نعمت الله کاشانی نسب درخصوص وضعیت بازار خودرو اظهار داشت: از چند روز گذشته با آغاز فرایند پیش فروش خودرو، افزایش قیمت روزهای پیشتر، روند فروکش را آغاز کرده و مجددا قیمت خودرو در بازار سیر نزولی به خود گرفته و به طور کلی قیمت ها در بازار خودرو سیر نزولی دارد.

بازرس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو گفت: در حال حاضر بازار خودروهای دست دوم رونق بیشتری نسبت به خودروهای صفر کیلومتر دارد و این مساله به توان خرید مردم برمی گردد.

کاشانی نسب درخصوص دلیل عدم بازگشت قیمت ها به قیمت های سال گذشته گفت: در گذشته شرکت های خودروساز و مدیریت آنها مشکلاتی داشت؛ از طرفی، معمولا روال همینگونه است که وقتی نرخ یک کالا در زمان کوتاهی مانند 1 هفته افزایش می یابد ماهها طول می کشد تا قیمت ها به مرز قبلی بازگردند.

بازرس اتحادیه نمایشگاهداران و فروشندگان خودرو درخصوص زمینه های لازم برای بازگشت رونق به بازار خودرو گفت: برای بازگشت رونق به بازار خودرو باید عرضه و تقاضا تناسب داشته باشند؛ در حال حاضر مصرف کننده واقعی در بازار خودرو قصد خرید دارد اما هنور آنطور که باید و شاید عرضه، پاسخگوی تقاضا نیست.