Last Updated:

حکم دیوان عدالت درباره موتورسواری بانوان، از صدور تا اجرا

فرمون

پلیس راهور درباره حکم صادره یکی از شعب دیوان عدالت اداری، مبنی بر الزام پلیس به صدور گواهینامه رانندگی موتورسیکلت  برای زنان توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش فرمون به نقل از سایت پلیس راهور؛ به استناد تبصره ماده 20 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی مصوب سال 1389، صدور گواهینامه رانندگی موتورسیکلت برای مردان بر عهده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران است.

رأی بدوی شعبه 31 دیوان عدالت اداری صرفاً برای شاکی محترم صادر شده و طبق ماده 60 قانون دیوان عدالت اداری قابل تسرّی به عموم نیست و به عبارتی دیگر رأی صادره جنبه فردی دارد.

باتوجه به وجود رأی متناقض در این مورد از شعبه دیگر در دیوان عدالت اداری، نسبت به رأی صادره تجدیدنظرخواهی صورت گرفته تا مطابق با موازین و قوانین بررسی‌های لازم قانونی معمول شود.

[irp posts="364" name="استعلام و پرداخت خلافی موتور سیکلت با VIN"]

بنابراین، پلیس راهور مجری قانون بوده و تصمیمات قطعی و نهایی شده قانونی را به مورد اجرا خواهد گذاشت.

گفتنی است روز گذشته تصویر حکم یکی از شعب دیوان عدالت اداری مبنی بر الزام نیروی انتظامی به تشکیل پرونده برای گواهینامه رانندگی موتورسیکلت توسط بانوان، در فضای مجازی منتشر شد که محسن قائمی‌نسب مدیرکل حوزه ریاست دیوان عدالت اداری در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، با تأیید حکم منتشرشده اظهار کرد: حکم صادره، رأی هیئت عمومی نیست بلکه رأی صادره توسط یکی از شعب با شکایت یکی از بانوان اصفهانی از نیروی انتظامی است.