Last Updated:
خلافی خودرو (رایگان)
خلافی خودرو (رایگان)

 گرفتن رایگان خلافی خودرو با پلاک و خلافی خودرو (رایگان)

فرمون

برای استعلام رایگان خلافی خودرو تنها روشی که در حال حاضر وجود دارد از طریق اینترنت و ورود به سایت پلیس راهور یا همان سایت راهور 120 است. اما سایر روش های خلافی خودرو (رایگان) و جریمه ماشین با پرداخت هزینه اندکی انجام می شود و رایگان نیستند

مزیت اصلی استعلام اینترنتی از سایت راهور و سایر روش های آنلاین استعلام جریمه های رانندگی، عدم نیاز به مراجعه حضوری به دفاتر پلیس+10 و یا اجرائیات راهور است.

انواع روش های استعلام خلافی خودرو و هزینه های آن:

استعلام خلافی خودرو (رایگان) از سایت راهور
استعلام خلافی از سایت فرمون با هزینه 5200 تومان
استعلام جریمه رانندگی با پیامک با هزینه 300 تومان
استعلام تخلفات رانندگی با کد USSD با هزینه 300 تومان
دریافت خلافی با مراجعه به دفاتر پلیس+10 با هزینه 11.500 تومان

جهت استعلام خلافی خودور (رایگان) تنها روش موجود مراجعه به سایت راهور و سامانه سخاست که برای این منظور باید موبایل متعلق به مالک و کدملی مالک را به همراه داشته باشید. چرا که برای استعلام خلافی به صورت رایگان نیاز به احراز هویت در سامانه سخا می باشد. برای گرفتن خلافی خودرو با پلاک می توانید از سایت یا اپ فرمون استفاده کنید

گرفتن رایگان خلافی ماشین از طریق اینترنت با سایت پلیس راهور120

یکی از روشهای رایگان استعلام خلافي خودرو مراجعه به وبسایت پلیس راهور می باشد برای ورود به آدرس service.rahvar120.ir/page/infractions-police مراجعه کنید. سایت راهور ۱۲۰ برای آی پی های خارج از کشور بسته است لذا اگر قصد استعلام خلافی دارید با آپی های داخل کشور و بدون VPN به سامانه راهور مراجعه کنید.

برای استعلام تخلفات رانندگی خودرو یا موتور سیکلت نیاز به ثبت نام در سایت سخا دارید. پس از ورود به بخش استعلام تخلفات در سایت راهور، باید در سامانه سخا ثبت نام کنید.

ثبت نام در سامانه سخا به آسانی انجام می شود و پس از ثبت نام و وارد شدن به سامانه می توانید با استفاده از بارکد کارت خودرو، جزئیات جرایم رانندگی را ببینید. برای ثبت نام نیاز به کدملی و شماره تلفن به نام خود فرد است. ضمنا از این پس فقط در صورتی می توانید خلافی بگیرید که بارکد خودرو با کدملی مالک خودرو مطابقت داشته باشد. بنابراین اگر مالک خودرو نیستید باید ابتدا با اطلاعات مالک خودرو در سامانه سخا ثبت نام کنید.

سامانه سخا

پس از ورود به بخش استعلام خلافی با استفاده از شماره بارکد پستی مندرج روی کارت ماشین می توانید میزان جرایم خودرو خود را استعلام نمایید.

بارکد پستی کارت ماشین

برای استفاده از سامانه راهور120 نیاز به کد ۸ یا 9 رقمی درج شده در پشت کارت ماشین مالک خودرو و وارد کردن آن در بخش مورد نظر برای نمایش لیست تخلفات خودرو دارید.

در اینجا در قالب ویدیو آموزشی نیز نحوه استعلام خلافی خودرو از سایت راهور را می بینید. ابتدا به آدرس service.rahvar120.ir/page/infractions-police مراجعه کنید و سپس طبق آموزش مراحل را دنبال کنید.

علی رغم رایگان بودن این روش از آنجا که بخش استعلام تخلفات در سایت راهور با تاخیر چند روزه به روزرسانی می شود و حتی در صورت پرداخت، جریمه ها از سایت راهور با تاخیر پاک می شوند. بنابراین توصیه می کنیم از روشهای آنلاینی مثل سامانه استعلام خلافی خودرو فرمون برای استعلام و پرداخت استفاده کنید تا هم استعلام به روز باشد و هم به صورت آنی جریمه های پرداختی پاک شوند.