Last Updated:

کلاهبرداری با ارسال پیامک ثبت‌نام کارت سوخت

رئیس پلیس فتا استان البرز از شیوه جدید مجرمان سایبری در ارسال پیامک ثبت‌نام کارت سوخت  خبر داد و گفت: مجرمان با این شگرد اقدام به کلاهبرداری اینترنتی کرده‌اند. به گزارش فرمون و به نقل از فارس، سرهنگ محمد اقبالی رئیس پلیس فتا البرز در جمع خبرنگاران گفت: به تازگی کلاه‌برداران به‌منظور کلاهبرداری اینترنتی با استفاده از پنل‌های پیامکی اقدام به ارسال پیامک گسترده به شهروندان البرزی کرده‌اند. رئیس پلیس فتای البرز افزود: در پیامک کلاهبرداران اینترنتی آمده است آخرین‌مهلت برای ثبت‌نام کارت سوخت سی‌ام فروردین‌ماه است. آن‌ها همچنین از شهروندان خواسته‌اند برای تکمیل فرم ثبت‌نام خود به یک سایت مراجعه کنند.

وی با بیان این مهم که کلاهبرداران پس از ورود کاربر به آدرس و درگاه فیشینگ اقدام به برداشت از حساب آن‌ها کرده‌اند از شهروندان خواست در صورت مشاهده چنین پیامک‌هایی، برای اطمینان از صحت‌وسقم محتوای پیامک‌های ارسالی موضوع را از طریق منابع معتبر پیگیری کنند.

وی همچنین افزود: با توجه به افزایش شِگرد کلاهبرداری‌های اینترنتی، آموزش خانواده‌ها در موضوعات جرایم سایبری ضرورت دارد؛ هم‌وطنان می‌توانند از طریق راه ارتباطی سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir از آخرین هشدارهای سایبری و روش‌های پیشگیری از سایر جرایم مطلع شوند.