Last Updated:

خودروهای فاقد معاینه فنی روزانه 50 هزار تومان جریمه می‌شوند

فرمون

رئیس پلیس راهور ناجا ضمن اشاره به فرسودگی 60 درصد از اتوبوس‌های گازوئیلی شهرداری از جریمه روزانه 50 هزار تومانی خودروهای فاقد معاینه فنی خبر داد.

سردار کمال هادیان‌فر در حاشیه مراسم اختتامیه جشنواره فرهنگ رانندگی و انضباط ترافیکی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در خصوص موضوع آلودگی هوای شهر تهران گزارش کاملی را با تاکید بر ماده 8 قانون هوای پاک به رئیس قوه قضائیه، دادستان کل کشور، رئیس سازمان بازرسی کل کشور، وزیر کشور و دستگاه‌های مربوطه ارائه داده‌ایم.

وی در ادامه با اشاره به تعهدات 10 گانه دولت بر اساس ماده 8 قانون هوای پاک گفت: بخشی از تعهدات دولت در دست اقدام است و مابقی اجرا خواهد شد.

سردار هادیان‌فر در خصوص خودروهای فاقد معاینه فنی گفت: این خودروها مطابق این قانون روزانه به میزان 50 هزار تومان جریمه می‌شوند.

رئیس پلیس راهور ناجا افزود: طی هشت ماه ابتدایی سال جاری برای حدود 3 میلیون و 200 هزار وسیله نقلیه در شهر تهران اعمال جریمه فقدان معاینه فنی از سوی افسران پلیس ثبت شده است که برای حدود 88 هزار وسیله تکرار شده است.

سردار هادیان‌فر در ادامه با اشاره به اینکه در روزهای اخیر به علت معضل آلودگی هوا چندین تن از نیروهای ناجا راهی بیمارستان شده‌اند، افزود: ممانعت از تردد خودروهای سنگین در سطح شهر تهران و اعمال ماده 18 قانون، جریمه و یا توقیف خودرو در دستور کار قرار دارد.

وی در پایان با اشاره به لزوم نوسازی ناوگان شهری به ویژه در شهر تهران گفت: 60 درصد از اتوبوس‌های گازوئیلی شهرداری فرسوده هستند و در این خصوص تمهیدات لازم می‌بایست اندیشیده شود البته به گونه‌ای که خدمات رسانی حوزه حمل و نقل عمومی نیز مختل نشود.