Last Updated:

«رهام» در سال جاری عرضه می شود/ ورود خودروهای ناقص سایپا به بازار تا یکماه آینده

فرمون

قائم مقام مدیرعامل سایپا در امور مالی و اقتصادی با اشاره به راه اندازی پویش داخلی سازی در گروه خودروسازی ساپا گفت: ظرف یک ماه آینده ۸۰ درصد خودروهای ناقص در سایپا تکمیل و وارد بازار می‌شود.

علیرضا بادکوبه با بیان این مطلب گفت: با برنامه ریزی های انجام شده در گروه خودروسازی سایپا برای کاهش وابستگی به واردات، تا شش ماه آینده قطعات های‌تک را در داخل کشور به تولید می رسانیم.

قائم مقام مدیرعامل سایپا به تولید 40 هزار دستگاهی سایپا در خردادماه سال گذشته اشاره کرد و افزود: به واسطه تحریم های ایجاد شده در صنعت خودرو دیگر نتوانستیم به این رقم دست پیدا کنیم اما با تلاشی که در مجموعه خودروسازی در 3 ماهه ابتدای سال جاری اتفاق افتاد، با ثبت تولید 42 هزار و 851 دستگاه خودرو در اردیبهشت ماه، موفق شدیم تا سایپا را به خودروساز اول کشور تبدیل کنیم.

بادکوبه گفت: برخی از محصولات سایپا به دلیل وارداتی بودن با مشکلات زیادی مواجه شد که برنامه ریزی های گسترده ای برای جایگزینی آنها با محصولات جدید انجام شده است تا کمبودها در این حوزه جبران شود.

[irp posts="5042" name="خودروسازان تا زمان تحویل تعهدات خود حق پیش فروش ندارند"]

قائم مقام مدیرعامل سایپا در امور مالی اظهار کرد: در راستای سیاست‌های کشور با توجه به شدت تقاضایی که در بازار ایجاد شد، توانستیم با محدودیت کد ملی، گواهی نامه، سن ۱۸ سال و…؛ تا حدودی تقاضاهای کاذب را از بین برده و درنتیجه بازار کنترل شد.

وی تصریح کرد: رقم کل تعهدات ما از سال گذشته تاکنون، با احتساب طرح " اتوخدمت"، ۴۲۲ هزار بود که معوقات آن ۲۲۰ هزار دستگاه است و طبق برنامه‌ریزی‌ها سعی بر این داریم که ظرف شش ماه آینده این معوقات تحویل داده شود.

بادکوبه در پاسخ به انتقادات از طرح های فروش سایپا در حالی که معوقات این شرکت بی پاسخ مانده است نیز اظهار داشت: اگر ما نتوانیم تقاضای بازار را کنترل کنیم، با بستن فروش‌ها به سبب تحویل معوقات، مجدداً تقاضای انباشته در بازار ایجاد خواهد شد که بحث سفته‌بازی‌ها و دلالی‌هایی که در بازار وجود دارد رونق خواهد گرفت.

وی گفت: ما متعهدیم که خودروهایی که باید به دست مشتریان برسانیم، با توجه به زمان تأخیری که ایجاد شده با پرداخت جریمه تأخیر به مشتریان تحویل دهیم.

قائم مقام مدیرعامل سایپا در امور مالی و اقتصادی از رونمایی محصول " رهام" در سال ۹۸ خبر داد و افزود: در سال 97 خودروی رهام به بازار معرفی شد که با آغاز تحریم ها و مشکلات ایجاد شده در تامین قطعات این خودرو در نظر داریم تا با پویش ملی داخلی سازی در سال جاری از این خودرو و سایر محصولات سایپا با آپشن های جدید رونمایی کنیم.