Last Updated:
مشخصات پژو 207i با سقف شیشه ای

مشخصات پژو 207i با سقف شیشه ای

گروه صنعتی ایران خودرو به تازگی مشخصات رسمی پژو 207i با سقف شیشه ای را به نمایندگی های خود اعلام کرده و گویا قرار است که در روزهای آتی پیش فروش این خودرو در دو نمونه اتوماتیک و دنده ای آغاز شود.

بر اساس اطلاعات موجود در اطلاعیه ایران خودرو، پژو 207i با سقف شیشه ای در نمونه دنده ای فاقد کروز کنترل است. همچنین در دو نسخه اتوماتیک و دنده دستی رینگ فولادی نصب می شود و از سویی ترمز عقب هم به جای دیسکی، کاسه ای خواهد بود.

بعد از عرضه ی موفق پژو 207i  صندوقدار و هاچبک در بازار کشور و مورد استقبال قرار گرفتن این خودروهای کوچک، ایران خودرو در سومین نمایشگاه خودروی تهران نمونه ی آپشنال آن ها را معرفی کرد. مهندسان این شرکت با الگو برداری از اصول پژو ۲۰۸، سقف شیشه ای را به این خودرو اضافه کرده اند. به خاطر اضافه شدن سقف شیشه ای، شاهد هستیم که شیشه ی جلو، تقویت سقف و استراکچر کلی این قسمت از i  ۲۰۷  تغییر کرده است.

ایمنی پژو 207i

بسیاری فکر می کنند که اضافه شدن سقف شیشه ای به پژو  207i باعث می شود تا ایمنی آن کاهش پیدا کند. اما جالب است بدانید که به خاطر حضور این قطعه به عنوان بخشی صُلب در سقف و تقویت های صورت گرفته، همیشه ایمنی در برخوردهای از قسمت ستون B و همچنین واژگونی افزایش پیدا می کند.

از سویی هم قطعات شیشه ای سقف استاندارد مجزایی دارند و برای همین است که تخریب سانروف و سقف شیشه ای در هر خودرویی به مراتب سختتر از برش فلز سقف است.

 

پژو 207i هاچ بک

ایران خودرو با توجه به سبک پژو در محصولاتی چون ۲۰۰۸، ۲۰۸ و… از نصب سقف شیشه ای بازشو خودداری کرده و تنها بر روی i  ۲۰۷ هاچبک و صندوقدار سقف شیشه ای ثابت را قرار داده است. این در حالی است که کمپانی پژو برای ۲۰۶ سقف نیمه شیشه با قابلیت بازشو را در سال های دور معرفی کرده بود.

اما نکته ای که در ارتقای پژو i  ۲۰۷ از جانب ایران خودرو مورد سهل انگاری قرار گرفته است، عدم وجود سایه بان برقی برای سقف شیشه ای است. در پژو 207i صندوقدار و هاچبک سقف شیشه ای شما باید پرده و یا همان سایه بان را به صورت دستی باز و بسته کنید که این روزها این قطعه در اکثر خودروها با موتور برقی همراه است.

پژو 207i و پژو 207i صندوقدار سقف شیشه ای در بحث سایر امکانات هیچ تفاوتی با نمونه های سقف فلز خود ندارند. اما در بحث تفاوت های اصلی میان نسخه ی هاچبک و صندوقدار این خودرو، فرمان کمکی برقی، آینه تاشو برقی، قفل درب صندوق از داخل کابین و غربیلک فرمان چرمی در پژو 207i صندوقدار دیده می شود که در نمونه ی هاچبک وجود ندارد.

 

 

مشخصات پژو 207i

پژو 207i جدید ایران خودرو از نظر آپشن نیز نسبت به خودروهای هم رده مانند رنو ساندرو و یا ام وی ام 315 برتری دارد و از جمله امکانات رفاهی و آپشن های آن می توان به مواردی از قبیل 2 کیسه هوای سرنشین و راننده، قفل مركزی با سوییچ كنترل از راه دور رادیویی، سیستم ضد سرقت ایموبیلایزر، كمربندهای ایمنی جلو با قابلیت تنظیم ارتفاع، نمایشگر لمسی 7 اینچی با قابلیت پخش دی وی دی، سیستم رهیاب GPS و نمایش تصویر دوربین دید عقب، سنسور فاصله سنج عقب، کروز کنترل و آینه های برقی جانبی، دکمه‌های کنترلی روی فرمان، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیك HVAC، سیستم تنظیم سرعت برف پاک‌كن با سرعت خودرو، دماسنج محیط خارج، پشت سری صندلی جلو با قابلیت تنظیم ارتفاع و زاویه و چراغ همراهی تا درب منزل در محیط های تاریك اشاره کرد.

حالا نصب سقف شیشه ای روی این خودرو را هم باید به موارد بالا افزود و این قطعا موقعیت پژو 207i  را در مقایسه با رقبای چینی بهبود می بخشد. البته این سقف چینی از نوع مونروف بوده و قابلیت باز شدن ندارد اما یک کاور روی آن را می پوشاند که از داخل خودرو به صورت دستی می توان آن را باز و بسته کرد. بد نبود اگر این کاور حداقل به صورت برقی طراحی می شد.

 

مشخصات فنی 207i  را در جدول زیر می توانید مشاهده کنید: