Last Updated:
پرداخت قسطی جریمه خودروهای توقیفی به مناسبت هفته نیروی انتظامی

پرداخت قسطی جریمه خودروهای توقیفی به مناسبت هفته نیروی انتظامی

فرمون

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ سید ابوالفضل موسوی‌پور رئیس پلیس راهور پایتخت از امکان آسان‌تر شدن ترخیص خودروهای رسوبی به مناسب هفته نیروی انتظامی و همچنین از امکان تقسیط جرائم راهنمایی و رانندگی تا یکسال خبر داد.

سرهنگ موسوی‌پور گفت: با توجه به آغاز هفته نیروی انتظامی که از 13 مهرماه آغاز شده است دستورالعملی از سوی پلیس راهور فراجا در خصوص ترخیص خودروهای رسوبی اعلام شده است.

وی افزود: در این دستورالعمل امکانی برای ترخیص خودروهای رسوبی از تاریخ 15 تا 27 مهرماه تدارک دیده شده است؛ در این طرح ستاد ترخیص هر روز تا ساعت 18 به غیر از روزهای تعطیل فعالیت خواهد داشت و مالکانی که قبض خود را به هر دلیلی گم کرده‌اند می‌توانند به دفاتر پلیس +10 مراجعه و در خصوص ترخیص خودروی خود اقدام کنند.

وی افزود: ممکن است برخی از موتورسواران و رانندگان فاقد گواهینامه رانندگی باشند و در این حالت با اخذ تعهدی مبنی بر گرفتن گواهینامه، خودرو تحویل فردی می‌شود که گواهینامه داشته و از سوی مالک معرفی می‌شود.

رئیس پلیس راهور پایتخت با بیان اینکه محاسبه و هزینه توقفگاه هم بر اساس نرخ تعیین شده هیات وزیران در سال 1394 است اظهار کرد: یعنی این نرخ در خصوص خودروهای رسوبی تا پایان سال 1399 و در خصوص موتورسواران تا پایان سال 1398 خواهد بود.

سرهنگ موسوی‌پور گفت: در خصوص گواهینامه آسان نیز موتورسیکلت سوارانی که موتورسیکلت آنان در پارکینگ متوقف است اولویت به آن‌ها داده شده است که بتوانند در این طرح شرکت کرده تا گواهینامه موتورسیکلت را اخذ و موتورسیکلت  خود را ترخیص کنند.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ اظهار کرد: در بحث خودروهایی که خلافی دارند برابر با دستورالعمل‌های ابلاغی که اعلام شده است این فرصت فراهم شده که 50 درصد از جرائم رانندگی توسط مالک پرداخت و مابقی مبالغ جریمه تا یکسال تقسیط شده و خودرو برابر مقررات ترخیص شود.