Last Updated:

قیمت جدید خودرو‌ها در بازار خرداد 99

فرمون

باشگاه خبرنگاران جوان: رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو در خصوص آخرین وضعیت قیمت خودرو‌های داخلی و وارداتی توضیحاتی داد.

سعید موتمنی درباره آخرین وضعیت بازار خودرو، گفت: قیمت خودرو همانند روز چهارشنبه هفته گذشته است و تغییر چندانی نداشته ایم. اختلاف قیمتی مشاهده نمی شود و خرید و فروش نیز کم است.

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو ادامه داد: بازار خودرو حدود ۲۰ روز است که به خواب فرو رفته و هم برای خودرو دست دوم و هم صفر تقاضایی وجود ندارد. قیمت خودرو‌های داخلی به کف رسیده و از اردیبهشت ماه شاهد همین قیمت‌ها بودیم.

این مقام مسئول بیان کرد: کسادی بازار تنها مختص خودرو‌های داخلی نیست و گریبان خودرو‌های وارداتی را نیز گرفته است. خودرو‌های خارجی صفر در بازار وجود ندارد و هر چه موجود است خودرو‌های دست دوم است به طوری که خودرو‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ در بازار وجود ندارد و تمامی خودرو‌ها برای قبل از ۲۰۱۸ است.

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو با اشاره به آخرین وضعیت قیمت خودروهای داخلی گفت: امروز در بازار حدود قیمتی پژو ۲۰۶ تیپ ۲، ۱۱۸ میلیون تومان، پراید ۱۱۱، ۷۱ میلیون تومان، پراید ۱۳۱، ۶۶ میلیون تومان، پژو ۴۰۵، ۱۱۱ میلیون تومان، سمند ۱۱۴ میلیون تومان، دنا پلاس ۱۹۲ میلیون تومان و دنا ۱۶۷ میلیون تومان بود.

موتمنی در خصوص آخرین وضعیت قیمت خودرو‌های وارداتی، گفت: سانتافه در بازار با قیمت بین یک میلیارد و ۷۰ تا یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان، آزرا یک میلیارد و ۲۸۰ تا یک میلیارد و ۳۱۰ میلیون تومان، سورنتو یک میلیارد و ۴۰۰ تا یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان، تالیسمان ۹۰۰ تا ۹۵۰ میلیون تومان، رافور یک میلیارد تا یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان، لکسوس NX۳۰۰ یک میلیارد و ۸۰۰ تا یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان، لکسوس NX۲۰۰ یک میلیارد و ۹۵۰ تا یک میلیارد و ۹۸۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد.