Last Updated:

سایت درخواست تردد بین شهری فرمانداری تهران taradodtehran.com

فرمون

با افزایش روزافزون تعداد فوتی های کرونا، قرنطینه و منع تردد بین شهری در شهرهای قرمز و نارنجی تشدید شد و برای آن جریمه های 500 هزار تومانی تا 1 میلیون تومانی در نظر گرفته شد . به گفته فرماندار تهران اجرای این طرح ها بسیار موثر بوده و نقش بسزایی در کاهش ابتلا و مرگ و میرها داشته است.

اما با توجه به اینکه بعضا برخی از هموطنان ناچار به سفر با خودرو شخصی می شوند فرمانداری استانها اقدام به صدور مجوز تردد نموده اند که اخیرا در تهران نیز سایتی برای کاهش مراجعات حضوری توسعه یافته است که می توان به صورت آنلاین اقدام به ثبت درخواست مجوز تردد بین شهری نمود.

در حال حاضر امکان اخذ مجوز تردد شامل حال فعالان بنگاه‌های تجاری، کادر درمان، دانشجویان در حال تحصیل در شهرهای دیگر، بستگان درجه یک و دو فوت‌شدگان کرونایی، افراد دارای نوبت پزشکی و همچنین دانش‌آموزان که برنامه تحصیلی خارج از تهران دارند، می‌شود.

به گفته فرماندار تهران افراد برای اخذ مجوز رفت و آمد برون‌شهری از تهران از 7 صبح تا ساعت 11 فرصت دارند تا به‌ صورت رایگان در سامانه ثبت‌نام کنند، و تنها یک بار در ماه قابل دریافت و به مدت یک هفته معتبر بوده و چنانچه بین راه از جانب پلیس جریمه‌ای صورت بگیرد جای نگرانی نیست و پاک خواهد شد.

برای ثبت نام در این سایت کافیست به آدرس taradodtehran.com مراجعه نمایید.

ملاحظاتی که در این سایت آمده را در ادامه می خوانید:

لطفاً قبل از ورود به سامانه ثبت درخواست تردد، به نکات زیر توجه نمایید :

 • ثبت درخواست از طریق سامانه فقط از ساعت 7 صبح تا ساعت 11 صبح باز می باشد.
 • در هر ماه فقط یکبار می توانید در سامانه درخواست دهید و بیشتر از آن رسیدگی نخواهد شد.
 • تصویر تمامی مدارک ارسالی باید با فرمت .jpg و حجم آن حداکثر ۵۱۲ کیلوبایت باشد.
 • در صورتیکه تصویر مدارک با گوشی تلفن همراه عکس برداری می­شود، باید کیفیت لازم برای مشاهده را داشته باشد. در صورت ناخوانا بودن، درخواست تأیید نخواهد شد.

آن­دسته از افرادی که محل کار یا محل اسکان آنها در دو شهرستان مختلف می­ باشد، جهت اخذ برگه تردد مدارک زیر را بارگذاری نمایند:

 • تصویر کارت شناسایی وسیله نقلیه یا برگ سبز خودرو
 • تصویر سند مالکیت منزل یا اجاره نامه
 • تصویر گواهی محل کار (مثل صفحه اول دفترچه بیمه، کارت شناسایی محل کار یا معرفی ­نامه با مهر محل کار)
 • تصویر یکی از قبوض آب، برق یا گاز

افرادی که به دلایل پزشکی و درمانی می­بایست در موعد مقرر به مراکز درمانی مراجعه کنند، مدارک زیر را در سامانه بارگذاری کنند:

 • تصویر کارت شناسایی وسیله نقلیه یا برگ سبز خودرو
 • تصویر یکی از قبوض آب، برق یا گاز
 • مدارک پزشکی و درمانی دال بر الزام حضور بیمار در این شهر

مراحل تکمیل فرم به شرح زیر می­باشد :

متقاضی پس از تکمیل اطلاعات و بارگذاری مدارک مورد نیاز، کد رهگیری را از طریق سامانه و همچنین پیامک دریافت می­نماید. اطلاعات بارگذاری شده از سوی فرمانداری بررسی و تأیید می­گردد. پیامک تأیید نهایی نیز برای متقاضیان ارسال خواهد شد. همچنین از طریق پروفایل شخصی خود در بخش پیگیری در خواست می توانید از وضعیت درخواست مطلع شوید. پس از دریافت پیامک تأیید نهایی، متقاضی باید تاییدیه مجوز تردد را بصورت الکترونیکی در بخش پیگیری در خواست دریافت نماید.