Last Updated:

تا پایان تیرماه،حداقل یکبار از کارت سوخت خود استفاده کنید

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران به دارندگان کارت هوشمند سوخت توصیه کرد که تا پایان تیرماه، حداقل یک بار با کارت سوخت شخصی خود سوخت‌گیری کنند.

براساس اعلام این شرکت، نظر به اجرای مصوبه‌های دولت و مجلس شورای اسلامی و با توجه به برنامه عرضه بنزین با استفاده از کارت هوشمند سوخت از ۲۰ مرداد ماه امسال، روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران توصیه می‌کند به منظور کسب اطمینان از صحت عملکرد کارت سوخت، مالکان تمامی خودرو‌ها و موتورسیکلت‌ها تا پایان تیرماه حداقل یک بار از کارت سوخت شخصی خود استفاده و در صورت بروز هر گونه مشکل احتمالی، به آدرس سایت wwww.niopdc.ir مراجعه کنند.

بر پایه توضیحات شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، قرار است از ۲۰ مراد ماه سوخت گیری خودرو‌های شخصی در پمپ بنزین‌ها از طریق ارائه کارت سوخت شخصی انجام شود با این حال تغییری در قیمت این حامل انرژی بوجود نمی‌آید و همچنان قیمت بنزین معمولی برای هر لیتر یکهزار تومان و بنزین سوپ یکهزار و ۲۰۰ تومان است.

هدف از انجام اینکار کنترل شیب مصرف بنزین در کشور و همچنین جلوگیری از قاچاق سوخت به کشور‌های همسایه است.

زمستان سال گذشته، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از مردم خواست تا در صورت مفقودی کارت سوخت، نسبت به دریافت کارت سوخت المثنی اقدام کنند و پس از آن اعلام شد می‌توان یکی از کارت‌های بانکی صاحب خودرو را به عنوان کارت سوخت در نظرگرفت.