Last Updated:

تخفیف ۲۵ درصد به بدهکاران طرح ترافیک تا پایان اسفند

فرمون

بدهکاران عوارض تردد در صورت تسویه بدهی تا پایان اسفند ماه سال 97 از تخفیف 25 درصدی بهره مند می‌شوند و بدهی آنها به جای این که با ضریب یک محاسبه شود با ضریب هشت دهم محاسبه خواهد شد.

در جلسه‌ای که شورای شهر تهران در تاریخ سه شنبه 9 بهمن ماه سال جاری برگزار کرد این لایحه مورد بررسی قرار گرفت. به نقل از ایسنا، حسن رسولی، الهام فخاری و محسن پور سید آقایی از جمله افراد موفق با این لایحه بودند که ایجاد انگیزه و تشویق مردم به پرداخت بدهی‌هایشان را از دلایل موافقت خود عنوان کردند. بنا به گفته‌های آن‌ها امسال اولین سال اجرای طرح است و باید به مردمی که اطلاع نداشتند تخفیف داده شود تا بدین طریق حدود 352 میلیارد تومان عوارض وصول نشده پرداخت گردد.

[irp posts="597" name="استعلام میزان بدهی طرح ترافیک خودرو"]

از جمله مخالفان طرح مذکور نیز بهاره آروین بود که در توضیح مخالفت خود عنوان کرد که ما با پیاده سازی چنین طرحی یک رویکرد اشتباه را دنبال می‌کنیم. در خصوص عوارض شهرسازی نیز چنین رویکردی پیاده سازی شده و متاسفانه شاهدیم که عمدتا مردم عوارض خود را پرداخت نکرده و منتظر می‌مانند تا در پایان سال با ارائه تخفیف های شهرداری در این راستا اقدام کنند.

[irp posts="502" name="خرید طرح ترافیک 97 (روزانه، هفتگی، ماهیانه، سالیانه)"]

وی همچنین توضیح داد که ممکن است اجرای چنین تخفیفی عده‌ای را تشویق کند تا عوارض تردد خود را پرداخت کنند اما در این حالت افرادی که این عوارض را پرداخت کرده‌اند نیز احساس خسران می‌کنند. هر چند که در لایحه سال 98 پیش‌بینی شده که کسانی که عوارض نمی‌دهند با ضرایبی جریمه شوند.

در نهایت طرح مذکور در شورای اسلامی شهر تهران با 11 رأی موافق به تصویب رسید و قرار شد این مصوبه خاص محدوده ممنوعه یعنی محدوده زوج و فرد و طرح ترافیک باشد.