Last Updated:

تاکسی‌های دارنده معاینه فنی برتر ۲۰ درصد تخفیف ارائه خدمات می گیرند

فرمون

قنادان گفت: در پرداخت هزینه خدمات برای تاکسی‌هایی که معاینه فنی برتر دارند ۲۰ درصد تخفیف می‌دهیم.

علیرضا قنادان مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران ظهر امروز در مراسم تعویض کاتالیست‌‌های فرسوده تاکسی‌های تهران در جمع خبرنگاران گفت: موضوع آلودگی هوا در نیمه دوم سال بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد و امسال هم باید دستاوردی که سال پیش در کاهش آلودگی هوا کسب کردیم را حفظ کنیم.

مدیر عامل سازمان تاکسیرانی تهران تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که می‌تواند در کاهش آلودگی هوا کمک کند، تاکسی‌ها هستند، زیرا به دلیل تردد زیاد در صورتی که آلاینده باشند، سهم زیادی در آلودگی هوا خواهند داشت.

کاهش آلایندگی هوا با اجرای طرح تعویض کاتالیست فرسوده تاکسی‌ها

او با اشاره به اینکه هزینه تاکسی‌ها افزایش یافته است، افزود: از این جهت مسئولان شهری باید به تاکسی‌ها یارانه بدهند، لذا اجرای طرح تعویض کاتالیست فرسوده تاکسی‌ها میزان آلایندگی را کاهش خواهد داد.

مدیر عامل تاکسیرانی تهران با تأکید بر اینکه این کاتالیست‌ها ویژه تاکسی تولید شده‌اند، تصریح کرد: کیفیت این کاتالیست‌ها در حدی است که تولید کننده داخلی آن را برای یک و نیم سال گارانتی کرده است.

[irp posts="8402" name="آدرس مراکز معاینه فنی تهران برای تعویض کاتالیست تاکسی"]

قنادان در خصوص روش انتخاب تاکسی برای تعویض کاتالیست گفت: هر تاکسی که به مراکز معاینه فنی مراجعه می‌کند، اگر به دلیل فرسودگی کاتالیست نتواند استاندارد‌های معاینه فنی را پاس کند، می‌تواند از این طرح استفاده کند.

او در پایان با بیان اینکه برای تعویض کاتالیست‌های فرسوده یارانه ۴۰۰ هزار تومانی در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: تلاش می‌کنیم مشوق‌های دیگری مانند اعمال تخفیف ۲۰ درصدی در پرداخت هزینه خدمات را برای تاکسی‌هایی که معاینه فنی برتر دارند در نظر بگیریم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان