Last Updated:

ترخیص خودروی رانندگان متخلف از 25 اسفند

فرمون

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: تمام خودروهایی که به علت تخلفات رانندگی توقیف شده اند از 25 اسفندماه می‌توانند به پارکینگ‌ها مراجعه و (با پرداخت جریمه) خودرو را ترخیص کنند. رزمایش مشترک نوروزی سازمان‌های مرتبط با سفر، با حضور فرمانده ناجا، روسا و مقامات سایر دستگاه‌های امدادی و خدمات‌رسان در ضلع جنوبی حرم مطهر امام خمینی برگزار شد.

سردار سیدکمال هادیانفر در حاشیه این رزمایش در جمع خبرنگاران با اشاره به تمهیدات ترافیکی پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا برای پنجشنبه آخر سال، اظهار داشت: با توجه به اینکه مردم هر ساله در پنجشنبه آخرسال به مزار درگذشتگان خود مراجعه می‌کنند بنابراین تمهیدات ترافیکی لازم در این راستا اندیشیده شده است. وی افزود: از مردم عزیز انتظار می‌رود، در این ایام به مقررات راهنمایی و رانندگی، دستورات و هشدارهای پلیس توجه کرده و حتما بین خطوط رانندگی کنند تا شاهد ترافیکی روان به ویژه در مسیرهای منتهی به آرامستان ها باشیم.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا ادامه داد: مطابق هماهنگی‌های صورت گرفته، رانندگان خودروهای دارای بالای یک میلیون تومان جریمه نیز می‌توانند از 28 اسفند تا پایان 17 فروردین به مراکز مربوطه مراجعه و خودرو را ترخیص کنند. وی توضیح داد: در واقع برابر این تدبیر، مدت زمان توقیف شده چنین خودروهایی، بخشیده می‌شود و رانندگان می‌توانند با پرداخت جریمه خودروی شان را ترخیص کنند. این مقام ارشد انتظامی با اشاره به آماده باش صد در صدی نیروهای پلیس برای خدمات دهی به مردم در ایام نوروز، عنوان کرد: همه اقدامات جهادی پلیس از جمله برگزاری چنین رزمایشی (رزمایش بزرگ ترافیکی و خدمات سفر نوروز 98) در راستای خدمات دهی مطلوب به مردم است و در این راستا 35 هزار نیروی پلیس، 10 میلیون همیار پلیس و بیش از 800 هزار فرهنگ یار پلیس فعالیت می‌کنند.

[irp posts="1168" name="صفر تا صد ترخیص خودرو از پارکینگ"]

سردار هادیانفر با اشاره به دیگر تدابیر پلیس راهنمایی و رانندگی برای خدمات دهی به مردم و تسهیل سفرها، عنوان کرد: به همکارانم توصیه کرده‌ام اعمال قانون حتما با رعایت ادب، اخلاق و نزاکت باشد، البته به شهروندان نیز توصیه می‌کنم همواره به توصیه‌ها و هشدارهای پلیس توجه کافی داشته باشند تا شاهد سفری ایمن باشیم. وی خاطر نشان کرد: مطابق هماهنگی با فرمانده نیروی انتظامی و موافقت ایشان، تمام خودروهایی که به علت تخلفات رانندگی توقیف شده‌اند از 25 اسفندماه می‌توانند به پارکینگ ها مراجعه و (با پرداخت جریمه) خودرو را ترخیص کنند؛ البته چنین تدابیری به منظور خدمات دهی به مردم صورت گرفته و امید است شهروندان نیز به قوانین راهنمایی و رانندگی توجه بیشتری داشته باشند.