Last Updated:

افزایش سقف ذخیره سهمیه بنزین در کارت‌ سوخت به 9 ماه

فرمون

کاهی سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در گفت و گو با  خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،ضمن تایید خبر روز گذشته باشگاه خبرنگاران جوان مبنی بر امکان افزایش مدت زمان ذخیره سوخت گفت: سقف ذخیره سهمیه بنزین در کارت‌های هوشمند سوخت برای خودرو‌های شخصی و موتورسیکلت از ۶ ماه به ۹ ماه افزایش یافت.

او ادامه داد: از ابتدای طرح سهمیه بندی بنزین در آبان ماه ۹۸ امکان ذخیره بنزین در کارت‌های هوشمند سوخت مالکان خودرو‌های شخصی و موتورسیکلت به مدت ۶ ماه تعیین شده بود که بر این اساس سه ماه دیگر افزایش و مجموعا به ۹ ماه تغییر یافت.

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی افزود: میزان سهمیه ماهیانه برای خودرو‌های شخصی بنزین‌سوز ۶۰ لیتر، دوگانه‌سوز ۳۰ لیتر و موتورسیکلت‌ها ۲۵ لیتر است.

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی بیان کرد: همچنین قرار است سهمیه ویژه ای به جانبازان ارائه شود که هفته آینده میزان سهمیه پس از تصویب ارائه می شود.

کاهی در ادامه در خصوص سهمیه بنزین معلولین که از سوی سازمان ایثارگران مطرح شده بود گفت:در حال حاضر خبری در این خصوص مطرح نشده است و اگر از سوی هئیت دولت تصویب شد در بنزین اردیبهشت اعمال می‌شود.