Last Updated:
ثبت نام لاستیک دولتی بارز ۱۴۰۲

ثبت نام لاستیک دولتی بارز ۱۴۰۲

فرمون

ثبت نام لاستیک دولتی توسط دو شرکت تایر سازی بارز و کویر تایر انجام می شود که به صورت دوره ای سایت این دو شرکت اقدام به ثبت نام از متقاضیان لاستیک دولتی می کند. سامانه دیگری نیز برای توزیع روغن و لاستیک دولتی فعال است که تحت عنوان سامانه تخصیص تایر و روغن موتور وزارت صمت بوده و تنها برای خودروهای سنگین می باشد.

ثبت نام لاستیک دولتی بارز از دو روش انجام می شود:

  • یک روش ثبت نام از سایت و خرید اینترنتی است که توسط پست ارسال می شود و لاستیک را از پست دریافت می کنید.
  • روش دوم ثبت نام از سایت و رزرو نوبت است که پس از دریافت نوبت باید در زمان مقرر به سرویس سنتر موردنظر مراجعه و لاستیک را دریافت کنید.

۱- ثبت نام لاستیک بارز با تحویل پستی

متقاضیان لاستیک دولتی بارز می توانند هر شش ماه، ۲حلقه تایر را متناسب با سایز لاستیک خودروی خود سفارش دهند و از طریق پست دریافت کنند. با توجه به تعداد بالای متقاضیان، مدت زمان تحویل لاستیک های ثبت نامی، ۳۰ روز پس از تاریخ تایید ثبت سفارش می باشد.

قیمت تایر، قیمت مصوب در روز خرید به علاوه هزینه بسته بندی، عوارض و مالیات بر ارزش افزوده (۹ درصد) خواهد بود.

همچنین باید توجه داشته باشید که در زمان ثبت نام باید ثبت نام را با کد ملی، شماره موبایل، شماره شاسی ، شماره موتور و تایر مناسب خودروی مالک انجام دهید. پس از ثبت سفارش، تصدیق اطلاعات هویتی با استعلام از سامانه وزارت صمت صورت می گیرد و در صورت ثبت نام با اطلاعات اشتباه و یا در صورتیکه مالک خودرو در شش ماه گذشته سابقه خرید از سایر شرکت های تایرسازی را داشته باشد، سفارش لغو و وجه خرید، صرفا به شماره حساب واریزکننده در مدت زمان ۷ روز کاری بازمی گردد.

اگر قبل از ارسال سفارش به هر دلیلی از خرید خود منصرف شوید می توانید با برقراری تماس تلفنی با پشتیبانی شرکت بارز، انصراف خود را اعلام نمایید و استرداد وجه در مدت زمان ۷ روز کاری صورت می پذیرد.

خریداران لاستیک دولتی بارز از طریق پیامک از روند سفارش خود مطلع می شوند و محل دریافت لاستیک به انها پیامک می شود. خریداران باید پس از دریافت پیامک، به نشانی پستی اعلام شده مراجعه و لاستیک خود را دریافت کنند.

مبلغ ارسال پستی هر حلقه لاستیک ۱.۰۰۰.۰۰۰ ریال است که پس از آماده سازی در انبارهای محصولات گروه صنعتی بارز ارسال می شود.

در ادامه نحوه ثبت نام و دریافت لاستیک دولتی بارز را می خوانید.

مراحل ثبت نام و خرید اینترنتی لاستیک بارز دولتی

شرکت بارز امکان ثبت نام اینترنتی لاستیک با نرخ دولتی را در سایت خود فراهم کرده است که به صورت دوره ای انجام می شود. طبق اطلاعیه شرکت بارز میزان ثبت سفارش در هر مرحله از فروش، بر اساس ظرفیت های حمل و توزیع شرکت پست از دو کارخانه کرمان و کردستان است.

همچنین برای ثبت نام باید کدملی، شماره پلاک و شماره موبایل متعلق به مالک خودرو باشد در غیر اینصورت با خطای احراز جهت خرید مواجه می شوید.

برای سفارش آنلاین خرید لاستیک بارز با نرخ مصوب دولتی باید به سایت این شرکت به آدرس barez.org مراجعه کنید و در بالای صفحه بر روی دکمه فروش آنلاین بزنید.

در صفحه جدید بر روی دکمه شروع خرید بزنید.

در مرحله بعد شرایط و قوانین به شما نمایش داده می شود که پس از خواندن آن و زدن تیک «قوانین و شرایط را مطالعه کرده و قبول دارم.» بر روی «شروع خرید اینترنتی» بزنید.

در این مرحله باید کد ملی و شماره موبایل را وارد کنید تا احراز هویت انجام شود.

سپس مشخصات مالک خودرو و اطلاعات خودرو را از روی کارت خودرو وارد کنید. این اطلاعات شامل نام، نام خانوادگی، کد ملی، شماره موبایل، نام استان، شهر و آدرس، تلفن ثابت، کد پستی، شماره VIN، شماره موتور، نام خودرو و شماره پلاک است.

سپس محصول موردنظر خود و تعداد لاستیک را انتخاب و ثبت کنید.

در انتها با ورود به درگاه بانک، هزینه لاستیک را پرداخت نموده و با پایان ثبت‌نام، کد پیگیری برای شما پیامک می‌شود.

در صورتیکه در فرآیند ثبت نام لاستیک بارز دچار مشکل شدید؛ برای پشتیبانی با تلفن ۱۹۳ تماس بگیرید.

در زمان تحویل لاستیک نیز با همراه داشتن مدارک خودرو مانند کارت ماشین یا برگ سبز خودرو و همچنین کارت ملی مالک خودرو می توانید لاستیک را تحویل بگیرید.

۲-ثبت نام لاستیک بارز و تحویل از سرویس سنتر بارز

برای ثبت نام از این طریق باید به آدرس pos.barez.org مراجعه کنید.

در بالای صفحه آدرس سرویس سنترهای بارز که در سه شهر تهران، مشهد و همدان می باشند؛ آمده است. برای تحویل لاستیک باید با توجه به محل سکونت خود به یکی از این سرویس سنترها مراجعه نمایید.

برای شروع بر روی «دریافت نوبت جهت خرید محصولات بارز» بزنید.

در صفحه جدید شرایط به طور کامل توضیح داده شده است. از جمله اینکه دریافت برگ چاپ رسید در مرحله آخر نوبت دهی، به معنی انجام صحیح فرآیند ثبت نام و تکمیل ثبت نام است.

حتی اگر پیامک ثبت نام را دریافت نمودید؛ در صورت عدم دریافت برگ چاپ رسید، باید مجددا نسبت به دریافت نوبت اقدام کنید.

همچنین حضور در روز تعیین شده به محل سرویس سنتر ضروری است و در صورت عدم مراجعه نوبت باطل خواهد شد.

مدارک لازم برای تحویل لاستیک بارز: اصل کارت ماشین یا برگ سبز، اصل کارت ملی صاحب سند، کارت بانکی صاحب سند، رسید سامانه ثبت نام اینترنتی است.

با قبول شرایط و زدن تیک پایین صفحه روی دکمه موافقم و ادامه بزنید.

در مرحله بعدی باید کد ملی و شماره موبایل را وارد کنید تا احراز هویت انجام شود.

سپس مشخصات مالک خودرو و اطلاعات خودرو را از روی کارت خودرو وارد کنید. این اطلاعات شامل نام، نام خانوادگی، کد ملی، شماره موبایل، نام استان، شهر و آدرس، تلفن ثابت، کد پستی، شماره VIN، شماره موتور، نام خودرو و شماره پلاک است.

سپس محصول موردنظر خود و تعداد لاستیک را انتخاب و ثبت کنید.

حتما رسید نوبت را چاپ کنید و در زمان دریافت لاستیک با خود به همراه داشته باشید.

در صورتیکه در فرآیند ثبت نام لاستیک بارز دچار مشکل شدید؛ برای پشتیبانی با تلفن ۱۹۳ تماس بگیرید.

آیا خرید لاستیک دولتی به صرفه است؟

طبق بررسی های انجام شده قیمت لاستیک های دولتی نسبت به بازار حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد ارزانتر است. به طور مثال لاستیک مناسب پژو پارس با رینگ ۱۵ در سایت شرکت بارز با قیمت مصوب دولتی برای هر جفت به مبلغ ۲۳,۲۵۳,۱۹۴ ریال در آبان ماه عرضه شد که قیمت این لاستیک برای هر جفت در بازار حدود ۳۵.۰۰۰.۰۰۰ ریال بود.

توجه داشته باشید که به غیر از خرید لاستیک شما باید برای تعویض لاستیک نیز هزینه و اجرت پرداخت کنید. این هزینه برای خرید والف، بالانس چرخ و انداختن رینگ در کل مبلغی حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان برای هر چرخ است.

مقایسه لاستیک دولتی بارز و کویر تایر

در حال حاضر دو شرکت بارز و کویر تایر اقدام به فروش لاستیک به نرخ مصوب دولتی می کنند که به صورت دوره ای سایت این دو شرکت برای ثبت نام و خرید اینترنتی لاستیک دولتی باز می شود.

در لاستیک های بارز قسمت آج لاستیک نسبت به دیواره سفت تر و فشرده است. لاستیک های بارز به گفته اغلب کارشناسان دارای دوام خوبی هستند و لاستیک های سواری آن با فناوری مارگونی ایتالیا تولید می شود.

شرکت کویر تایر از فناوری شرکت های اروپایی و ژاپنی در تولید لاستیک های خود استفاده می کند. لاستیک کویر تایر نسبت به شرکت لاستیک سازی بارز دارای لاستیک هایی نرم تر هم در بخش آج لاستیک و هم در بخش دیواره آن است.

نرم بودن لاستیک باعث کاهش دوام آن می شود و چسبندگی بیشتر لاستیک به دلیل نرمی بیشتر باعث افزایش مصرف سوخت می شود. همچنین این نوع لاستیک ها مناسب مناطق مرطوب و بارانی نیست.

 ولی علی رغم معایبی که ذکر شد چند مزیت دارند:

  • عملکرد بهتر در سرعت‌های بالا؛
  • مقاومت و پایداری بیشتر؛
  • کنترل بهتر خودرو و راحتی سرنشینان؛

به طور کلی لاستیک های بارز نسبت به کویر تایر دارای طرفداران بیشتری در میان عموم مردم است که علت اصلی آن دوام بالاتر است.