Last Updated:
اپلیکیشن خلافی خودرو (فرمون)

اپلیکیشن خلافی خودرو (فرمون)

فرمون

این روزها تمامی کسانی که از وسیله نقلیه خود به ویژه خودرو های شخصی استفاده می کنند، اغلب درگیر جریمه های مربوط به راهنمایی رانندگی و خلافی خودرو خود هستند. این مورد به خصوص برای کسانی که ساکن کلان شهرهایی مانند تهران هستند دو چندان است زیرا مواردی نظیر طرح کنترل آلودگی هوا (زوج و فرد سابق) و طرح ترافیک نیز یکی از دلایل بالا بودن جریمه و خلافی خودرو این افراد می باشد.

با این برنامه به راحتی استعلام خلافی خودرو، نمره منفی گواهینامه و استعلام تصادفات را بدون نیاز به ارسال پیامک و SMS و یا مراجعه به سایت راهور انجام دهید. حتی امکان استعلام خلافی با vin و بارکدخوان نیز فراهم است و می توانید از طریق همین برنامه، قبض جریمه رانندگی را به راحتی و در کمترین زمان پرداخت کنید.

با استفاده از برنامه استعلام خلافی خودرو فرمون به راحتی می توانید از جریمه های معمول مانند جریمه شدن توسط دوربین های کنترل سرعت، دوربین های طرح زوج و فرد و طرح ترافیک جلوگیری نمایید. کافیست این اپلیکیشن را نصب و از امکانات فراوان آن استفاده کنید. برای آشنایی بیشتر با این برنامه اندرویدی، در نقد و بررسی آن با ما همراه باشید.

 

استعلام دقیق از میزان تخلفات رانندگی و نمره منفی گواهینامه

وظیفه اصلی برنامه فوق، استعلام خلافی وسیله نقلیه و امکان پرداخت آن به صورت آنلاین میباشد که مراحل این کار با اتصال به سایت راهور ناجا انجام می شود. در صفحه اصلی فرمون میتوانید ابزارهای کلیدی آن را ببینید.

راهنمای استفاده از این ابزارها، برای هر کدام به صورت جداگانه ذکر شده است. شما باید شماره های خواسته شده روی کارت وسیله نقلیه یا گواهینامه را وارد کنید. با لمس دکمه های استعلام به سایت راهور متصل خواهید شد که بعد از وارد کردن کد امنیتی، نتیجه استعلام پس از چند ثانیه به نمایش درمی آید. بد نیست بدانید که امکان اسکن کارت وسیله نقلیه و همچنین ذخیره شماره کارت و شماره گواهینامه نیز در این اپلیکیشن وجود دارد تا در استفاده های بعدی، نیاز به وارد کردن مجدد آنها نباشد.

فرمون

نکته : اگر موقع استعلام با خطای “کد امنیتی اشتباه است” مواجه شدید، کافی است تصویر امنیتی را یکبار دیگر بارگذاری کنید. این خطا به سایت راهور ناجا مربوط میشود. برای استعلام خلافی خودرو و پرداخت جریمه های رانندگی از امکانات مفید فرمون استفاده کنید.

از قیمت واقعی خودرو آگاه شوید

در منوی کناری اپلیکیشن فوق، گزینه ای به نام قیمت گذاری خودرو به چشم میخورد که میتوانید از آن برای کارشناسی قیمت خودرو بهره ببرید. برای استفاده از این قابلیت باید اطلاعات زیر را در فرمون وارد کنید:

• سازنده (ایران خودرو، سایپا و…)

• مدل (پراید، پژو و…)

• سال تولید و تنوع مدل (SE 1394)

• کیلومتر (کارکرد خودرو)

• زمان باقی مانده از بیمه

• وضعیت تخفیف بیمه

• قسمت های رنگ آمیزی شده یا تعویض شده از خودرو

با سرعت مجاز برانید

همانطور که میدانید در سطح جاده های کشور، دوربین های کنترل سرعت متعددی نصب شده اند. در فرمون قابلیتی به نام سرعت سنج وجود دارد که به شما یادآوری میکند تا همیشه با سرعت مجاز برانید. علاوه بر این، میتوانید محدوده سرعت مجاز را برحسب موارد زیر تعیین کنید: • آزادراه ۱۲۰ کیلومتر در ساعت • بزرگراه ۱۰۰ کیلومتر در ساعت • اتوبان ۹۰ کیلومتر در ساعت

 

نکته : برای استفاده از این قابلیت باید مکانیاب گوشی خود را فعال کرده باشید.

شناسایی شماره پلاک خودروها

خیلی از مواقع باید بدانیم که یک شماره پلاک، مربوط به کدام شهر میشود. برای این کار، قابلیتی به نام پلاک یاب در منوی کناری فرمون قرار داده شده است. کافی است کد دو رقمی پلاک را در این ابزار وارد کنید تا نتیجه آن بر حسب تمامی حروف الفبا به نمایش درآید. برای مثال با وارد کردن کد ۶۱ خواهید فهمید که حرف ب این پلاک، متعلق به استان کردستان و شهر سقز میباشد و یا حرف ج آن، به شهر بیجار در همین استان مربوط میشود.

دوربین های کنترل ترافیک در چه جاهایی نصب شده اند؟

یکی از امکانات جالب فرمون، نمایش محل نصب دوربین های کنترل ترافیک بر روی نقشه است. شما میتوانید این مکان ها را در همه جاده های کشور مشاهده کنید. با لمس منوی ۳ نقطه در سربرگ این قسمت، امکان تنظیم هشدارهای زیر فراهم میشود: • هنگام نزدیک شدن به دوربین کنترل سرعت • هنگام ورود به محدوده کنترل آلودگی هوا (زوج و فرد سابق) • هنگام ورود به محدوده کنترل ترافیک

فرمون

 

هر تخلف رانندگی چقدر جریمه و نمره منفی دارد؟

حتما در موقع تخلف رانندگی، این سوال برایتان پیش آمده که مقدار جریمه این تخلف چقدر بوده است. برای این کار به جدول تخلفات رانندگی نیاز دارید که شرح کامل آن در فرمون وجود دارد. علاوه بر این، جدول نمره منفی گواهینامه بر حسب تخلفات رانندگی مختلف نیز در منوی کناری برنامه به چشم میخورد.

آنچه باید درباره رابط کاربری برنامه بدانید

استفاده از رنگ های زنده و هماهنگ، آیکن های یکدست و زیبا، فونت مناسب و همچنین چیدمان مرتب اجزای صفحه، باعث شده تا محیط کاربرپسندی را در فرمون ببینیم. این در حالی است که جابجایی بین بخش های مختلف برنامه فوق نیز با سرعت بالا و بدون پیچیدگی انجام میگیرد و استفاده از امکانات موجود در آن، راحت میباشد.

هرچند عملکرد فرمون ساده به نظر میرسد اما نصب چنین اپلیکیشنی با امکانات مفیدی که برای آن نام بردیم، برای صاحبان وسایل نقلیه ضروری است. پیشنهاد میکنیم با دانلود رایگان این برنامه اندرویدی به بیش از ۱۰۰هزار کاربر آن بپیوندید.

قابلیت ها و نقاط قوت برنامه

• عملکرد صحیح و بدون خطا در همه بخش ها • مجموعه ابزارهای کاربردی برای صاحبان وسایل نقلیه • امکانات جانبی مفید • رابط کاربری زیبا و روان