Last Updated:

تغییر آدرس کارت سوخت

فرمون

اگر پیش از دریافت کارت سوخت خود مجبور به تغییر آدرس شده اید، می بایست برای رفع مشکل ارسال کارت سوخت به آدرس پیشین و تغییر آدرس کارت سوخت خود، به اداره پست مراجعه کنید و این تغییر آدرس را گزارش دهید. در چنین حالتی معمولا مامور پست بعد از اینکه متوجه اشتباه بودن آدرس یا تغییر آدرس متقاضی می شود، کارت سوخت را به باجه معطله پست تحویل می دهد. بدیهی است که کاربر باید برای دریافت کارت سوخت خود به باجه معطله پست مراجعه کند و با ارائه مدارک شناسایی خود، کارت سوخت را تحویل بگیرد.

البته خوب است بدانید که جهت جستجو و بروزرسانی آدرس در نرم افزار cco در دفاتر پلیس+10 هزینه ای دریافت نمی شود. همچنین برای اعلام تغییر آدرس کارت سوخت مراجعه حضوری مالک خودرو ضروری نیست. برای تغییر نشانی ارائه اصل شناسنامه مالکیت یا بنچاق خودرو و مدارک شناسایی متقاضی تغییر نشانی، کفایت می کند و با وکالتنامه نیز تغییر نشانی امکانپذیر است.

پیگیری کارت سوخت از طريق پيام کوتاه (SMS)

براي آگاهي يافتن از آخرين وضعيت کارت هوشمند سوخت از طریق پیامک ، کافيست شماره وي آي ان (VIN) را توسط پيام کوتاه(SMS) به شماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۴۰ ارسال نمائيد. در صورتي که قالب و ساختار مشخص شده در اين راهنما را در نوشتن شماره وی آي ان در پيام کوتاه رعايت نمائيد، سيستم نرم‌افزاري بطور خودکار در همان لحظه پاسخ شما را مي‌دهد.

جدول میزان سهمیه بنزین خودروهای مختلف

کاربری  وضعیتمیزان سهمیه بنزین ماهیانه
سواری شخصیبنزینی۶۰
سواری شخصیدوگانه۳۰
تاکسیبنزینی۴۰۰
تاکسیدوگانه۲۰۰
موتور سیکلت۲۵
وانت کم مصرفبنزینی۲۰۰
وانت کم مصرفدوگانه100
وانت پرمصرفبنزینی400
وانت پرمصرفدوگانه300
آمبولانس۵۰۰