Last Updated:

آغاز طرح نوسازی تاکسی های فرسوده 98

فرمون

طبق اطلاعیه طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده کل کشور عملیات جایگزینی تاکسی های فرسوده با تاکسی نو در سال ۹۸ با مشارکت کلیه نمایندگیهای ایران خودرو آغاز شد.

به گزارش فرمون به نقل از تسنیم، طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده کل کشور عملیات جایگزینی تاکسی های فرسوده با تاکسی نو در سال 98 با مشارکت کلیه نمایندگیهای ایران خودرو آغاز شد.

تعداد کل خودروهای فرسوده مشمول این طرح 10.000 دستگاه پیش بینی شده و مدت اجرای پروژه تا پایان سال جاری خواهد بود. خودروهای عرضه شده فعلاً 405 دوگانه سوز است که درصورت مهیا شدن شرایط تولید سمند EF7 دوگانه سوز اضافه خواهد شد.

البته در این طرح ارزش اسقاط از قیمت نهایی خودرو نو کسر نخواهد شد و مسئولیت پرداخت ارزش اسقاط برعهده تاکسیرانی و مرکز اسقاط منتخب تاکسیرانی می باشد . لذا ایران‌خودرو درخصوص دریافت گواهی اسقاط مسئولیت نخواهد داشت .

انتخاب مرکز اسقاط برعهده تاکسیرانی بوده و انتخاب نمایندگی در این طرح باید صرفاَ بر اساس نظر متقاضیان صورت پذیرد. سهمیه هر نمایندگی در این طرح به صورت یکسان تعیین گردیده و ملاک امکان بهره برداری از سهمیه ، تصمیم مشتریان خواهد بود. لذا شرکت در این خصوص تصمیم گیرنده نبوده و مسئولیتی نیز نخواهد داشت.

علاوه بر این میزان کمیسیون فروش در این طرح متعاقبا بعد از تصویب در شرکت اعلام خواهد شد و ثبت نام در سیستم سیتریکس مشابه طرح 90000 دستگاه توسط شرکت صورت می پذیرد . لذا اطلاعات ثبت نام برای نمایندگی ایران خودرو علاوه بر سیستم سیتریکس در سایت نوسازین ( آیتم طرح تاکسی ستاد ) نیز قابل مشاهده است .

لازم بذکر است تخصیص کد کاربری و کلمه عبورسامانه نوسازین منوط به مطالعه دقیق شیوه نامه و اشراف بر نحوه اجرای فرآیند دارد. لذا در صورت دریافت کدکاربری و کلمه عبور نسبت به تغییر کلمه عبور اقدام شود.

همچنین ثبت نام تکمیلی و تحویل خودروی جایگزین توسط نمایندگی محل ثبت نام صورت می پذیرد و مدت زمان تحویل خودروی نو به مشتری از زمان تکمیل پرونده حداکثر 30 روز کاری است به شرط آنکه خودروی فرسوده به مرکز اسقاط تحویل و پذیرش آن در سامانه نوسازی ثبت شده باشد. لذا نمایندگی پس از رویت تاریخ پذیرش در سامانه نوسازین اقدام به تحویل خودروی نو به مشتری می کند.

*نرخ جریمه تاخیر درتحویل مانند سایر تعهدات شرکت و مطابق با دستورالعمل اجرایی سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان است.