Last Updated:

معطل ماندن یک میلیون کارت سوخت در پست

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اعلام الزام استفاده از کارت سوخت خودروی شخصی گفت: در صورت نداشتن کارت سوخت شخصی میزان سوخت‌گیری با کارت جایگاهداران در هربار بیش از ۳۰ لیتر امکان‌پذیر نیست.

وکیل‌زاده گفت: محدودیت اعلام‌شده از ابتدای شهریور ۹۸ اعمال شده است و به خودرو‌هایی که فاقد کارت سوخت اختصاصی هستند، فقط ۳۰ لیتر سوخت در جایگاه تحویل می‌شود. مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه تعداد زیادی کارت‌های سوختی در باجه‌های پست معطل هستند، گفت: تاکنون ۲ میلیون کارت سوخت جدید صادر شده و حدود یک میلیون کارت سوخت در باجه‌های معطله اداره پست آماده تحویل است.

وکیل‌زاده افزود: از ۲۲ مردادماه برنامه محدودیت در سوخت‌گیری خودرو‌ها اعلام شده بود و هموطنان فرصت کافی برای بازیابی رمز، درخواست کارت سوخت المثنی و... را داشتند. افرادی که ثبت‌نام کرده‌اند و هنوز کارت سوخت به دستشان نرسیده است، از طریق سایت EPOLICE.IR نتیجه صدور کارت سوخت را می‌توانند پیگیری کنند. او گفت: از نظر تعداد دفعات سوخت‌گیری در روز در حال حاضر هیچ محدودیتی نیست. وکیل‌زاده با بیان اینکه پیش‌تر گفته شده بود فقط در ۴ کلان‌شهر استفاده از کارت سوخت الزامی است، گفت: طرح الزام پس از آمارگیری و توان اجرایی در کل کشور اعمال می‌شود.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی یکی از اهداف الزام استفاده از کارت سوخت را کنترل و نظارت برمصرف سوخت اعلام کرد. مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی به مرکز پاسخگویی ۰۹۶۲۷ اشاره کرد و گفت: این مرکز نیز آماده پاسخگویی به شبهات مالکان خودرو است. او گفت: مالکان خودرو که برای گرفتن کارت سوخت به مراکز پلیس +۱۰ مراجعه می‌کنند، ۱۰ هزار تومان پرداخت می‌کنند و چنانچه از ثبت‌نام در سامانه دولت همراه اقدام کنند و اداره پست در منزل تحویل دهد ۱۰ هزار تومان مطالبه می‌کند. به‌عبارتی از هر طریق که درخواست کارت سوخت کنند قیمت کارت سوخت جدید یا المثنی ۱۰ هزار تومان است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی درباره کسانی که رمز کارت خود را فراموش کرده‌اند، گفت: این افراد یک ماه فرصت دارند تا با استفاده از ۴ رقم آخر کد ملی شخصی که نام او پشت کارت سوخت درج شده، به‌عنوان رمز کارت در جایگاه سوخت‌گیری استفاده و کارت خود را رمزگذاری کنند. وکیل‌زاده گفت: با الزام استفاده از کارت سوخت شخصی می‌توان میزان مصرف سوخت هر نوع خودروی داخلی را در دوره‌های مختلف مشاهده کرد. مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتیایران گفت: توصیه ما به مالکان خودرو این است که در جایگاه‌ها از کارت سوخت شخصی استفاده کنند؛ چراکه عرضه بنزین از طریق کارت سوخت جایگاه‌داران در آینده محدودتر خواهد شد. منبع: تسنیم